Newcastle United odrzuciło ofertę wypożyczenia Martina Dubravki złożoną przez Manchester United

W styczniowym okienku transferowym włodarze Manchesteru United złożyli ofertę wypożyczenia Martina Dubravki, który od wielu lat broni dostępu do bramki Newcastle United.

Czerwone Diabły chciały dokonać podwójnej transakcji w ostatnim dniu styczniowego okienka transferowego. Z Newcastle do Manchesteru miał dołączyć Martin Dubravka, a w drugą stronę pójść Dean Henderson. Nie doszło do wypożyczenia, ponieważ reprezentant Słowacji nie chciał pełnić roli zmiennika Davida de Gea, więc odrzucił ofertę.

We wtorek piłkarze Newcastle United z Martinem Dubravką w składzie pokonali 3:1 Everton.

24-letni Dean Henderson jest zawiedziony rolą zmiennika jaką pełni w Manchesterze United. Obecny sezon Anglik może uznać za stracony, gdyż ma na swoim koncie zaledwie trzy występy. Warto przypomnieć, że jeden z najlepszych angielskich bramkarzy związany jest kontraktem z obecnym pracodawcą do 2025 roku, ale wiele wskazuje na to, iż zdecyduje się na opuszczenie Old Trafford w najbliższym oknie transferowym.

Henderson miał być pierwszym bramkarzem w drużynie prowadzonej przez Rangnicka, ale z powodu komplikacji jakie towarzyszyły mu po koronawirusie, nie był w stanie zagwarantować sobie miejsca w wyjściowej jedenastce. Z tego względu pierwszym bramkarzem Czerwonych Diabłów jest De Gea, który po raz kolejny udowodnił, dlaczego przez wielu określany jest mianem najlepszego hiszpańskiego bramkarza w XXI wieku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.