Nawałka: Interesuje nas zdobycie trzech punktów

“Interesuje nas zdobycie trzech punktów. Chcemy od początku przejąć inicjatywę.” – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka na konferencji przed meczem Gibraltarem.

“Mamy wszechstronnych zawodników, którzy potrafią przeprowadzać szybkie akcje skrzydłami, a także kombinacyjne konstruować grę. Mam nadzieję, że spotkanie będzie toczyło się pod nasze dyktando. Szanujemy drużynę Gibraltaru. Nie każda drużyna musi grać o mistrzostwo Świata. Gibraltar jest nowicjuszem, ale można dostrzec w jego grze zaangażowanie. To godne szacunku.” – dodaje Nawałka.

“Robert jest kluczową postacią naszej drużyny. Od początku mojej pracy, wokół niego układamy grę kadry. Bazujemy na jego kreatywności. Wiele akcji podczas meczu jest improwizowanych i wychodzi to fantastycznie. Lewandowski prowadzi reprezentację do zwycięstw. Każdy gra z maksymalnych zaangażowaniem. Indywidualności pracują dla drużyny. Stanowimy kolektyw. Pierwszy mecz z Gibraltarem odbywał się w świetnych warunkach. Musieliśmy trochę poczekać na pierwszą bramkę, ale w drugiej połowie narzuciliśmy mocne tempo i to przyniosło rezultaty. Nie ma mowy o lekceważeniu rywali. Zawodnicy są świetnie przygotowani od strony mentalnej. Mają świadomość tego, o co gramy. W naszej drużynie na każdej pozycji jest duża rywalizacja. Nie chcę spekulować na temat naszego awansu. Interesuje nas zdobycie trzech punktów. Dopóki matematycznie nie będziemy we Francji, to nie będziemy mówić o sukcesie” – zakończył nasz trener.

FOTORELACJA Z KONFERENCJI PRASOWEJ I Z TRENINGU


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.