Nasi grupowi rywale ograli Białoruś

irishmirror.ie

Irlandia Północna, z którą jesteśmy w jednej grupie na EURO 2016, bez problemu ograła Białoruś 3:0. Bramki zdobyli Kyle Lafferty, Conor Washington i Will Grigg

Cały mecz był pod dyktando gospodarzy, którzy spokojnie mogli wygrać różnicą co najmniej 4 goli, ale seryjnie marnowali sytuację do strzelenia gola. Już w 6 minucie wynik spotkania otworzył Kyle Lafferty, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Washington wykorzystując masę błędów ze strony rywala. Bramkę, która uwieńczyła pewny tryumf Irlandii Północnej zdobył w 88 minucie Will Grig (również po błędzie bramkarza). Mecz toczył się w bardzo napiętej, jak na mecz towarzyski, atmosferze. W 59 minucie sędzia Martin Atkinson (który zresztą zaliczył kiepski występ) musiał rozdzielać piłkarzy obu ekip, którzy skoczyli sobie do gardeł.

Irlandia Płn – Białoruś 3:0 (2:0)