Napoli traci punkty w Ferrarze. Arek Milik z kolejnym trafieniem w Serie A

Arkadiusz Milik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

SSC Napoli remisuje na ciężkim terenie w Ferrarze ze SPAL 1:1. Arkadiusz Milik z trzecim golem w obecnej kampanii Serie A.

Po tym jak Juventus i Inter zremisowały swoje sobotnie mecze w ramach 9. kolejki ligowej, Napoli znalazło się na dobrej drodze, aby nieco podgonić ścisłą czołówkę obecnego sezonu Serie A. Dobra okazja, gdyż podopieczni Carlo Ancelottiego w niedzielne popołudnie wybrali się do Ferrary. SPAL w strefie spadkowej z zaledwie sześcioma punktami na koncie, ale nadzieją dla Gli Estensi był ich stadion. Czy to Juventus, czy średniak w postaci choćby Parmy – musi zdawać sobie sprawę, że Stadio Paolo Mazza to specyficzny obiekt, gdzie trzeba się mocno wysilić, by wywieźć komplet punktów.

Przebieg pierwszej połowy potwierdzał poniekąd powyższe domysły. Już w 3. minucie Andrea Petagna mógł cieszyć się z bramki, ale jego uderzenie z rzutu wolnego zatrzymało się na aluminium. Później – co nas cieszy – do głosu doszli Neapolitańczycy, a w rolę skutecznego egzekutora wcielił się Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski otrzymał na dwudziesty metr podanie od Allana i ponownie uruchomił swoją lewą nogę zaskakując tym samym Etrita Berishe. Milik potwierdza więc zwyżkującą formę w ostatnich tygodniach. Był to czwarty gol w trzecim meczu, w którym grał i oby ta seria została nadal kontynuowana. Następnie powtórzyły się stare stare grzechy Napoli. Puszczony bez specjalnego ataku na prawej flance Gabriel Strefezza dograł płasko na pole karne do niepilnowanego Jasmina Kurticia, który plasowanym strzałem z pierwszej piłki pokonał Davida Ospinę. W 39. minucie Francesco Vicari dopuścił się zagrania ręką w szesnastce. Pierwsza reakcja arbitra głównego to wskazanie na wapno, ale po wideoweryfikacji nastąpiła zamiana decyzji, a głównym powodem mógł być fakt, iż obrońca gospodarzy próbował uniknąć przewinienia poprzez trzymanie ręki przy ciele.

Druga połowa natomiast bez bramek, chociaż sam Arkadiusz Milik miał szansę na kolejne dwa trafienia, ale pomylił się w swoich dogodnych sytuacjach. Fabián Ruiz trafił w słupek, a Fernando Llorente przestrzelił w ostatniej akcji meczu. Ten punkt nie napawa na pewno optymizmem fanów Napoli, a drugą stronę, czyli SPAL cieszy ten jeden punkcik z trudnym przeciwnikiem.

27.10.2019, 9. kolejka Serie A 2019/2020, Stadio Paolo Mazza (Ferrara)

S.P.A.L. – SSC Napoli 1:1 (1:1)