Napoli lepsze w hicie Serie A. Walka o mistrzostwo trwa

skysports.com

Juventus przegrał u siebie z Napoli 0:1. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Neapolu traci już tylko punkt do lidera z Turynu. Zarówno Wojciech Szczęsny jak i Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych.

Oba zespoły rozpoczęły ten jakże ważny mecz w swoich najmocniejszych składach. Po stronie Juventusu w pierwszej jedenastce wybiegli dwaj najlepsi strzelcy “Starej Damy” w tym sezonie – Higuain i Dybala. Maurizio Sarri w dzisiejszym meczu postawił na Driesa Mertensa, który na pozycji środkowego napastnika zastąpił Arkadiusza Milika.

Mecz od początku toczył się w dość wysokim tempie. Już od pierwszego gwizdka dało się wyczuć jak ważne jest to spotkanie. Zawodnicy obu ekip nie odpuszczali, czego skutkiem były 3 żółte kartki, które sędzia pokazał w pierwszych 15 minutach. Pierwszy groźny strzał oddał Pjanić, który w 16. minucie był bliski pokonania Pepe Reiny, ale piłka po jego uderzeniu z wolnego trafiła w słupek. Szybko mógł odpowiedzieć Hamsik. Po składnej akcji stanął oko w oko z Buffonem, ale minimalnie przestrzelił. Kapitan Napoli dał sygnał swoim kolegom i zespół gości zaczął dominować na boisku rywala. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy szybciej zabiły serca fanów drużyny z Neapolu. Po pięknym prostopadłym podaniu Insignie pokonał Buffona, ale sędzia odgwizdał spalonego. Do końca pierwszej połowy obyło się bez groźnych sytuacji, a na boisku wyraźnie brakowało jednego zawodnika.

Po zmianie stron pierwszą groźną sytuację stworzyło Napoli. Ponownie w roli głównej zobaczyliśmy Marka Hamsika, który przyjął dobrze piłkę w polu karnym jednak jego strzał trafił w boczną siatkę. W 60. minucie doczekaliśmy się pierwszego Polaka na boisku. Na boisku pojawił się Arkadiusz Milik. Juventus oddał pole do popisu gościom, ale Napoli nie potrafiło przedrzeć się przez zasieki obronne gospodarzy. Czas uciekał, a podopieczni Sarriego nie mieli żadnego pomysłu na to, jak pokonac Buffona. Dobrą akcję Milika i Insignie zastopował Benatia. W 83. minucie mocnym strzałem zza pola karnego postraszył Zieliński. I nagle, gdy wydawało się, że Juve dociągnie ten remis do końca, Koulibaly wyskoczył najwyżej w polu karnym i zamienił rzut rożny na bramkę!

Juventus ruszył do ataku, raz za razem w pole karne Reiny trafiały wrzutki, ale Hiszpan nie skapitulował i to goście po końcowym gwizdku mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Dzięki trzem punktom zdobytym na terenie lidera, drużyna z Kampanii zmniejsza stratę do Juventusu do zaledwie jednego oczka.

Juventus – Napoli 0:1 (0:0)