Napastnik Brentfordu wrócił w wielkim stylu! Trafił do siatki po 266 dniach przerwy

Wrócił stary, dobry Ivan Toney. Snajper Brentfordu zagrał po raz pierwszy od ośmiu miesięcy i od razu wpisał się na listę strzelców w meczu przeciwko Nottingham Forest (3:2).

W maju ubiegłego roku angielska federacja podjęła decyzję o zawieszeniu Ivana Toneya na osiem miesięcy. Miało to związek z nielegalną obstawianiem meczów przez zawodnika “The Bees” w zakładach bukmacherskich. Na skutek tego postawiono mu aż 262 zarzuty. Przyznał się do 232 z nich, a na dodatek otrzymał karę finansową w wysokości 50 tys. funtów.

Zawieszenie Ivana Toneya stanowiło ogromny cios dla Brentfordu. Od tamtej chwili zespół musiał radzić sobie bez swojego najlepszego strzelca. W sezonie 2022/23 angielski snajper miał na swoim koncie bowiem 2o goli w 33 meczach ligowych.

We wrześniu 27-latek mógł już trenować razem z resztą drużyny, a także grać w sparingach. W jednym z wywiadów na początku roku piłkarz przyznał, że nie może doczekać się powrotu do gry. – Jestem głodny powrotu na boisko i robienia tego, co sprawia mi przyjemność – powiedział dla “Sky Sports”.

Jego zawieszenie skończyło się 16 stycznia. Cztery dni później Brentford grał domowe spotkanie z Nottingham Forest, a Thomas Frank nie miał żadnych wątpliwości co do tego, że Ivan Toney powinien wyjść na murawę od pierwszej minuty. Zawodnik szybko odwdzięczył się swojemu trenerowi i wrócił na angielskie boiska w znakomitym stylu. Już w 19. minucie wpisał się na listę strzelców po sprytnym strzale z rzutu wolnego.

Ostatecznie gol ten przyczynił się do zwycięstwa Brentfordu nad Nottingham Forest (3:2). W pomeczowym wywiadzie dla “Sky Sports” Thomas Frank wypowiadał się o Toneyu w ciepłych słowach: – Jego występ był imponujący. Nie grał przez osiem miesięcy, był w dobrej formie i trenował, ale nie mógł grać spotkań w Premier League. To człowiek na wielkie okazje. Nie odczuwa presji.