Najpotężniejszy transfer tego okienka? Goku w Podbeskidziu!

Lca.pl

Goku Roman (nie mylić z Son Goku) zasilił Podbeskidzie Bielsko-Biała z Miedzi Legnica. Dobre występy nie uszły uwadze jego nowego klubu i oficjalnie stał się częścią dużej ofensywy transferowej.

Goku, występujący przez większość kariery jako Joan Roman, nie jest może tak potężny jak ikoniczny Super Sayanin z kultowego anime. Jest jednak na tyle dobry, że od stycznia 2020 roku rozegrał dla Miedzi 59 spotkań i strzelił 17 goli dokładając do tego osiem asyst.

Potężnie zbrojące się Podbeskidzie postanowiło zatem zakontraktować hiszpańskiego skrzydłowego. Obie strony szybko doszły do porozumienia, a sam zawodnik podpisał kontrakt do 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

28-latek ma zresztą za sobą nie byle jaką przeszłość. Poza pokonaniem Buu czy Cella, występował także w akademiach takich ekip jak Manchester City, FC Barcelony czy Espanyolu. Grając zaś w Villareal udało mu się nawet rozegrać trzy spotkania na poziomie La Liga.

Goku jest już aż dziewiątym graczem pozyskanym przez Podbeskidzie. Ekipa z Bielska-Białej marzy o szybkim powrocie do Ekstraklasy i wzmacnia się jak tylko może. Przed Hiszpanem drużynę zasilili Costa Nhamoinesu, Dawid Polkowski, Titas Milasius, Daniel Mikolajewski, Maciej Kowalski-Haberek, Mateusz Wypych, Szymon Stasik i Julio Rodríguez.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *