Najpopularniejsze gry piłkarskie

ekstraklasa.org

Każdy chyba zgodzi się z tym, że w dzisiejszych czasach komputery i internet odgrywają w naszym życiu bardzo ważną rolę. Co tu dużo mówić – w wielu dziedzinach są już po prostu niezbędne. Także coraz więcej aspektów naszej codzienności przenosi się do sieci. Nie inaczej sprawy się mają ze sportem, którym fani obecnie mogą się cieszyć również w wirtualnej rzeczywistości.

W tym artykule piszemy głównie oczywiście o grach sportowych na PC bądź konsole. W gry o takiej tematyce można zagrać także na urządzeniach mobilnych, jednak nie zdobyły one już takiego uznania. Jeszcze mniej osób z kolei słyszało o czymś takim jak wirtualny sport.

Nie ulega wątpliwości, że piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie. Ma ona oddane grono wiernych miłośników. Nie dziwi więc fakt, że dużym zainteresowaniem cieszą się też gry o tej tematyce. W końcu kto z fanów nie chciałby wcielić się w członków ulubionej drużyny i spróbować swoich sił na boisku?

Wirtualny sport

Ciekawym faktem, o którym nie każdy wie, jest, że można stawiać zakłady na piłkę nożną zupełnie tak samo, jak na wyniki rzeczywistych meczy. Wirtualne rozgrywki, np. na stronie pzbuk.info, są oparte na prawdziwych ligach, a drużyny podzielono na klasy. Co prawda, sami nie nie możemy kierować poczynaniami piłkarzy, tylko obserwować mecze komputerowo wygenerowanej drużyny, ale i tak zapewniają one sporo emocji.

Gry o piłce nożnej

Historia gier z piłką nożną w roli głównej sięga aż lat siedemdziesiątych. W 1979 roku wyszła NASL Soccer. Oczywiście w porównaniu z dzisiejszymi grami wyglądała bardzo prymitywnie. Współcześnie fani takiej rozrywki mają mnóstwo tytułów, z których mogą wybierać. Najpopularniejsza ich kategoria to bez wątpienia symulatory.
FIFA.

Oczywiście najbardziej znaną serią gier sportowych jest FIFA. Chyba każdy słyszał choć raz w życiu tę nazwę i wie, że jest to gra o piłce nożnej. Została ona wyprodukowana przez EA Sports. Pierwsza część wyszła w 1993 roku i od tej pory regularnie wychodzą kolejne. Ostatnia wyszła w październiku 2020 roku.

Zaletą serii jest fakt, że możemy cieszyć się grą samemu lub w trybie multiplayer. Do plusów należą również dynamiczna rozgrywka oraz możliwość wcielenia się w najpopularniejsze kluby i ligi z całego świata, które zostały wiernie odwzorowane w najdrobniejszych szczegółach. Dodatkowo nasz drużyny mogą występować na najsłynniejszych stadionach.

Pro Evolution Soccer

Oprócz FIFY dużym zainteresowaniem cieszy się też seria Pro Evolution Soccer od Konami. Rozgrywka w zasadzie jest podobna do tej w FIFIE. Choć Pro Evolution Soccer nie ma licencji na większość lig i nie jest aż tak popularna, charakteryzuje się wysoką jakością gry i wszechstronnymi trybami.

Football Manager

Z kolei jeśli ktoś chce pozycję dla bardziej wymagających graczy, w której trzeba ruszyć głową i pomyśleć nad taktyką, polecamy Football Manager firmy Sports Interactive. Zamiast wcielać się w niej w piłkarzy, gracz może wcielić się w menadżera i zarządzać klubem. Bynajmniej nie jest to łatwe zadanie – menedżer musi monitorować każdy aspekt jego funkcjonowania.

Fani piłki nożnej mają więc w dzisiejszych czasach ogrom gier o tej tematyce do wyboru. Czy chciałbyś sięgnąć po którąś ze sprawdzonych i uznanych na całym świecie serii? A może wolałbyś poszukać na własną rękę mniej znanych pozycji i sprawdzić, czy nie trafisz przypadkiem na ukryty diament?


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.