Myron Boadu oficjalnie w AS Monaco!

Sebastien Denis z Foot Mercato oraz Loic Tanzi z RMC Sport informują o dopięciu wszelakich szczegółów w sprawie transferu Myrona Boadu z AZ Alkmaar do AS Monaco.

Reprezentant Holandii przeniesie się do Ligue 1 za kwotę 17 milionów euro nie wliczając w to premii, które zostaną wypłacone w ratach. Pomimo usilnych starań ze strony Nicei były piłkarz Eredivisie wybrał miejsce, które umożliwi mu start w rozgrywkach Champions League.

W ubiegłym sezonie Boadu zdobył 15 bramek dla AZ, pomagając swojej ówczesnej drużynie w zajęciu trzeciego miejsca w lidze.

Boadu w pierwszej drużynie AZ zadebiutował w maju 2018 roku. Od tego momentu wystąpił w 88 spotkaniach zdobywając w nich 38 bramek oraz notując 18 asyst. Dyrektor sportowy Max Huiberts skomentował transfer młodego Holendra w następujący sposób:

– Myron pozostanie zawodnikiem AZ w głębi serca oraz duszy. Rozwinął się w młodzieżowej drużynie AZ, dojrzał i jest świetnym zawodnikiem. Transfer Myrona pokazuje, że młodzi piłkarze w AZ mają wiele perspektyw do wypłynięcia na szerokie wody. Jako klub jesteśmy dumni z tego transferu. Myron wymusił ten transfer, będąc wielkim talentem, więc życzymy mu wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że usłyszymy o nim jeszcze więcej.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.