“Musimy znaleźć kompromis” – Galtier o sytuacji Icardiego

Mauro Icardi

Zdjęcie: psg.fr/

Mauro Icardi wyraźnie nie ma czego szukać w Paris Saint-Germain.

Początkowo 29-latek uczestniczył w zgrupowaniu PSG w Japonii. Był nawet w kadrze meczowej o Superpuchar Francji. Jednakże już w meczu ligowym z Clermont zabrakło Argentyńczyka choćby na ławce rezerwowych. Wygląda na to, że Christophe Galtier nie zamierza stawiać na napastnika, o czym wyraźnie dawał znać w jednej z ostatnich wypowiedzi.

– Dołączył do grupy biorącej udział w sesji popołudniowej. Nie było to łatwe. Powiedziałem mu, że ograniczę grupę i że nie chcę pracować z 25 zawodnikami, nie można ustawiać piłkarzy za linią boczną.  Czy ma jakieś oferty i jakie są jego preferencje? Nie wiem. Klub pracuje z Mauro, aby znaleźć najlepsze możliwe rozwiązanie. W ostatnich sezonach otrzymywał mało czasu na grę, myślę, że to ważne, aby wrócił na właściwe tory. Czy aspiruje do przejścia do klubu grającego w Lidze Mistrzów lub konkretnej ligi, tego nie wiem. Myślę, że zarówno w interesie Mauro, ale także klubu, musimy znaleźć najlepszy możliwy kompromis, to znaczy klub, w którym może pokazać swoje najlepsze cechy – stwierdził jasno Galtier.

Icardi przybył do PSG z Interu Mediolan w 2019 roku, najpierw na zasadzie wypożyczenia. Potem w ramach transferu definitywnego. W Paryżu musi jednak rywalizować z takimi gwiazdami jak Kylian Mbappe, Neymar czy Lionel Messi. Stąd nie może liczyć na regularną grę.

Źródło: CulturePSG.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x