Możliwy powrót Di Maríi do Premier League

Angel Di Maria

Zdjęcie: https://www.psg.fr/

Jak informuje „L’Équipe”, Ángel Di María może trafić latem do Tottenhamu Hotspur. Jego kontrakt z PSG wygasa już za parę miesięcy, a Spurs wykazują nim wielkie zainteresowanie.

Niepewności dotyczące przyszłości Argentyńczyka rozpoczęły się już z końcem poprzedniego roku. Czołowy zawodnik PSG dostał wtedy ofertę przedłużenia kontraktu, ale z niej nie skorzystał. Powodem takiej decyzji miała być znaczna obniżka jego zarobków.

Wobec takiej decyzji, Argentyńczykiem zaczęły interesować się wielkie marki. Pomimo 32 lat, Di María nadal jest gwarantem wielkiej jakości i wielu menedżerów bardzo chętnie widziałoby go wśród zawodników swojej kadry. Jednym z nich jest José Mourinho. Portugalski szkoleniowiec Tottenhamu zabiega o angaż skrzydłowego.

Gdyby Di María przeszedł do Spurs, to od razu stałby się członkiem podstawowej jedenastki. Za pewne zająłby również miejsce szykowane na początku obecnego sezonu dla Garetha Bale’a. Walijczyk niestety nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań, a jego forma wciąż nie legitymizuje go do regularnych występów w Premier League.

Jeśli Ángel Di María nie porozumie się z PSG do 30 czerwca 2021 roku (data wygaśnięcia ważności jego kontraktu), to wielce prawdopodobne, że trafi do drużyny Mourinho. Byłby to powrót argentyńskiego na Wyspy Brytyjskie. W sezonie 2014/2015 reprezentował barwy Manchesteru United.

W tym sezonie Di María wystąpił w 22 meczach, zdobył cztery gole i zaliczył dziesięć asyst.

 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *