Mourinho: To nie jest normalne, by tracić gola po 15 sekundach

We wczorajszym spotkaniu z Tottenhamem Manchester United przegrał 2:0 (2:0), tracąc pierwszą bramkę w pierwszych sekundach spotkania. Trener Czerwonych Diabłów skrytykował po meczu postawę zawodników i pokusił się o ocenę pierwszego ligowego spotkania Alexisa Sancheza w barwach MU.

Nie uważam za normalne, by, tak jak my, tracić gola po 15 sekundach. Jest to absurdalne zwłaszcza dlatego, że wcześniej piłkarze oglądali grę rywali, analizowaliśmy ją. Piłkarze wiedzieli, że zagrają długą piłką, wiedzieli, że Harry Kane – jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, jest już na połowie przeciwnika. Wiedzieliśmy to wszystko.

The Special One zanalizował błędy, które jego zespół popełnił w mniej niż pół minuty.

Nie zastosowaliśmy pressingu – jeden błąd. Nie zebraliśmy górnej piłki – drugi błąd. Nie wygraliśmy drugiej piłki, kiedy ta już znalazła się na murawie – trzeci błąd. Nie pokryliśmy Eriksena kiedy wszedł w nasze pole karne – czwarty błąd.

Co zaskakujące w przypadku tego szkoleniowca, Mourinho powstrzymał się od skrytykowania arbitrów za brak reakcji przy golu Duńczyka.

Kane był na naszej połowie przed pierwszym gwizdkiem. Gdyby sędzia główny albo liniowy to zauważyli, oczywiście nie byłoby bramki. Nie fair byłoby jednak winić za to sędziego.

Jak Jose Mourinho ocenił postawę Alexisa Sancheza?

Ciężko pracował. Ale przez zmianę jaka zaszła w grze, ten mecz nie był “dla niego”. W drugiej połowie próbowałem przesunąć go bliżej Lukaku. Poczuł jednak, że powinien cofać się po piłkę i robił to za często, chcąc organizować naszą grę.

Drugi w tabeli Manchester United zmierzy się 3 lutego na własnym stadionie z Huddersfield. Będzie to szansa, by zrehabilitować się za porażkę z silnym rywalem. Trzeci Liverpool zbliżył się do United już na odległość trzech “oczek”.