Mourinho po porażce z Dinamem Zagrzeb: Mogę tylko przeprosić naszych kibiców

goal.com

Jose Mourinho skomentował porażkę swojego zespołu z Dinamem Zagrzeb, w ramach rozgrywek Ligi Europy. Portugalczyk chwalił rywala, a w jego wypowiedziach można było odczuć żal w stosunku do swojego zespołu.

Wczorajszy dzień z Ligą Europy przyniósł wiele nieoczywistych rozstrzygnięć. Z rozgrywkami musieli pożegnać się zawodnicy szkockiego Rangers czy też AC Milanu, który odpadł w rywalizacji z Manchesterem United. Jednak największym zaskoczeniem było wyeliminowanie Tottenhamu, przez Dinamo Zagrzeb.

Chorwacki zespół, mimo porażki w Londynie, nie poddał się. Zespół trenera Demira Krznara, miał do odrobienia aż dwubramkową stratę, a i tak zdołał ją odrobić. Fenomenalne spotkanie rozgral Mislav Orsić, który popisał się zdobyciem trzech bramek.

Jose Mourinho skomentował porażkę swojego zespołu, odniósł się do gry rywala i dyspozycji swojego zespołu.

– Dinamo zaprezentowało dużo pokory w tym pojedynku. Za sprawą swojego pragnienia, motywacji i dumy udowodnili całemu piłkarskiemu światu, że mają odpowiedni talent oraz jakość. Pokazali grę z dużym zapałem. Mogę to nazwać także profesjonalizmem, który dla mnie zaczyna się od samego nastawienia. Musisz je mieć każdego dnia i w każdej minucie meczu. Wtedy większy czy mniejszy talent potrafi zrobić różnicę. I tym nas właśnie pokonali – skomentował Portugalczyk.

– Nie byliśmy zaskoczeni postawą Dinama. Moi piłkarze oglądali klipy z poczynaniami Oršicia. Ja sam obejrzałem już jego pierwszego, drugiego i trzeciego gola. Mogę po tym powiedzieć, że przekazaliśmy im wszystkie informacje. Nic więcej nie mogę zrobić. Gratulacje dla niego, bo to jego wspaniała noc – dodał.

– Zostawili na murawie pot, energię i krew, a na końcu także łzy szczęścia. Dlatego muszę ich pochwalić. Z drugiej strony mam mój zespół, który nie wyglądał na taki, który grał ważny mecz. Ze względu na szacunek, jaki mam do pracy i kibiców, to spotkanie było dla mnie ważne jest każde inne. Dla każdego fana Tottenhamu także. Potrzebna jest inna postawa. Nie wystarczy powiedzieć, że jest mi smutno. To, co czuję, jest czymś więcej. Mogę tylko przeprosić naszych kibiców – zakończył Mourinho

 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *