Monaco przegrywa z karmą

Fatalna decyzja sędziego w ostatnich minutach na korzyść Monaco, przyniosła chwilę później sprawiedliwe zakończenie spotkania. Monaco przegrało w Bordeaux 1:2.

Niedzielny mecz pomiędzy Żyrondystami z Bordeaux a Monakijczykami był nazywany – pierwszym wielkim meczem tego sezonu. W końcu naprzeciw siebie stanęły dwie duże firmy piłkarskiej strony Francji. Oba zespoły nie porywały swoją grą w dwóch pierwszych kolejkach. Co więcej, Bordeaux trafiało na nagłówki gazet tylko ze względu na ogromne zamieszanie z trenerem.

Ostatecznie kibice dostali emocjonujące i bardzo wyrównane starcie, choć na gole trzeba było poczekać aż na drugą połowę. Chwilę po wznowieniu, Samuel Kalu błyskotliwym rajdem sprowokował jedenastkę dla swojego zespołu. Rzut karny zamienił na gola François Kamano i Bordeaux objęło prowadzenie. Gospodarze sprawiali wrażenie odrobinę lepszych w tym spotkaniu, a stracona w 63.minucie bramka to w głównej mierze błąd Julesa Koundé, który wystawił Pietro Pellegriemu idealną piłkę.

Wydawało się, że tablica wyników wskaże na koniec 1:1. Wtem, na pięć minut przed upłynięciem regulaminowego czasu gry Diego Benaglio sfaulował napastnika Bordeaux w polu karnym. Bramkarz Monaco zrehabilitował się za faul i popisał się, nie pierwszą w tym spotkaniu, doskonałą interwencją. Kilka minut później doszło do absurdalnej decyzji sędziego. François Kamano wychodził na czystą pozycję, ale Kamil Glik ewidentnie nadepnął na stopę napastnika gospodarzy. Decyzją sędziego, to Kamano został ukarany żółtym kartonikiem za rzekomą symulację.

Karma sprawiła, że już minutę po feralnym zdarzeniu, Kamano wykończył świetnie wyprowadzoną lewą stroną boiska akcję i przymierzył nie do obrony.

Całe spotkanie rozegrał w barwach Monaco rozegrał Kamil Glik. Igor Lewczuk spędził mecz na ławce rezerwowych.

Girondins de Bordeaux – AS Monaco 2:1
1:0 – François Kamano (48.)
1:1 – Pietro Pellegri (63.)
2:1 – François Kamano (90.)