Monaco wyprowadza trzy szybkie ciosy i nokautuje FC Nantes!

flickr.com

Ambitnie grające Nantes nie dało rady powstrzymać kiepsko grającego przez większość spotkania AS Monaco i uległo aż 1:3.

Trener Monaco – Leonardo Jardim miał nosa co do zmian. Wprowadzeni w siedemdziesiątej minucie Samuel Grandsir i Radamel Falcao całkowicie odmienili topornie grające Monaco. Obaj zawodnicy walnie przyczynili się do wysokiego, trzybramkowego zwycięstwa nad Nantes.

Wynik jest krzywdzący dla drużyny gospodarzy, bowiem FC Nantes zaprezentowało solidny futbol. Pierwsza połowa była pod dyktando Żółto-zielonych. Imponowali głównie cierpliwym budowaniem akcji i częstymi przerzutami na skrzydła, co sprawiało niemałe problemy defensywie gości. Statystyki posiadania piłki i strzałów były wyraźnie na korzyść gospodarzy. Valentin Rongier może sobie pluć w brodę, gdyż miał dwie dogodne sytuacje do otwarcia wyniku spotkania.

Dopiero po przerwie, Kamil Glik z kolegami wzięli się do roboty. Przede wszystkim uporano się z niebezpiecznymi atakami, jednak nadal był problem ze stwarzaniem sytuacji. Ustawiony dzisiaj na szpicy Stevan Jovetić był kompletnie niewidoczny. Po wejściu Grandsira i Falcao obraz gry uległ zmianie o 180 stopni. Monaco zaczęło dominować i co chwilę zagrażało bramce chronionej przez Tatarusanu. W 69.minucie obrońcy Nantes nie upilnowali Joveticia, a ten zagrał piłkę do Rony’ego Lopesa, który jeszcze po nieudolnej interwencji Djidji, strzelił gola na 1:0. Chwilę później swoje bramki strzelili także Jovetić i Falcao. Na sam koniec spotkania honorową bramkę dla gospodarzy strzelił Emiliano Sala.

Kamil Glik zagrał pełne 90 minut. Polak zaprezentował się bardzo pewnie, wygrywając większość pojedynków główkowych i niejednokrotnie ratując zespół z opresji.

FC Nantes – AS Monaco 1:3
0:1 – Rony Lopes (69.)
0:2 – Stevan Jovetić (80.)
0:3 – Radamel Falcao (83.)
1:3 – Emiliano Sala (90.)