Młodzieżowiec Marca PKO Banku Polskiego 2021: Kamil Piątkowski

redbullsalzburg.at

Nagrodę Młodzieżowca Marca PKO Banku Polskiego w 2021 roku zdobył Kamil Piątkowski z Rakowa Częstochowa. To pierwsza taka nagroda zarówno dla tego piłkarza, jak i w ogóle przedstawicieli klubu spod Jasnej Góry.

Kamil Piątkowski już zdążył się zapisać w historii Rakowa Częstochowa. W niedzielę 28 marca został bowiem wystawiony przez Paulo Sousę w podstawowym składzie reprezentacji Polski w starciu eliminacji Mistrzostw Świata 2022 przeciwko Andorze. Dzięki temu jako drugi piłkarz ekipy spod Jasnej Góry w historii – po Pawle Skrzypku w 1996 roku – zagrał w kadrze biało-czerwonych. Teraz zostały docenione również jego dokonania ligowe w marcu. Za ten okres otrzymał on nagrodę Piłkarza Miesiąca PKO Banku Polskiego.

W trzech kolejkach najwyższej polskiej ligi rozegranych w tym czasie Piątkowski wpisał się na listę strzelców, pokonując golkipera Wisły Płock. U środkowego obrońcy warto jednak docenić, że w dwóch z tych potyczek jego zespół zachował czyste konto, a przeciwnicy łącznie oddali zaledwie sześć celnych strzałów! Do tego zanotował 123 podania celne (na 152 próby), przyjął 101 zagrań kolegów, wygrał 27 pojedynków (na 45), w tym 6 w powietrzu (na 11). Udało mu się zanotować też 9 udanych dryblingów (na 13 prób).

Akurat Kamil Piątkowski mógłby powiedzieć o sobie “do czterech razy sztuka”. Nim bowiem sięgnął po tytuł Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego był już trzykrotnie nominowany do grona trójki kandydatów (w czerwcu 2020, wrześniu 2020 i grudniu 2020). Wtedy jednak zawsze ktoś stawał na jego drodze. Tym razem to on zaś pokonał triumfatora z września 2019 roku – Bartosza Slisza (Legia Warszawa) oraz Macieja Żurawskiego (Warta Poznań).

To jego premierowa nagroda Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego w karierze. Jest on już dwudziestym trzecim zawodnikiem wyróżnionym takim tytułem. Pierwszy raz laur ten przypadł także w udziale przedstawicielowi Rakowa. Częstochowianie stali się więc dwunastym klubem, posiadającym w swych szeregach triumfatora tego plebiscytu. W bieżącej edycji rozgrywek na siedem odsłon zwycięstwo przypadło w udziale graczom siedmiu ekip.

W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom z polskim obywatelstwem, urodzonym w 1999 roku i młodszym. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się jednocześnie ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Trójka kandydatów – wraz z laureatem – wybierana jest na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy pozaboiskowej. Za marzec wzięto pod uwagę dokonania z 20., 21. i 22. kolejki.

źródło: Informacja Prasowa, ekstraklasa.org /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.