Mistrzostwa Świata U-17: Polska przegrywa z Senegalem. Podopieczni Włodarskiego zostali rozbici

Reprezentacja Polski U-17 przegrała drugi mecz grupowy na Mistrzostwach Świata w Indonezji. Podopieczni Marcina Włodarskiego zostali rozbici przez Senegal 1:4. W pierwszym spotkaniu na mundialu przegrali natomiast z Japonią.

W 18 minucie prowadzenie dla drużyny z Afryki uzyskał Gueye, a po 30 minutach Senegalczycy prowadzili już różnicą dwóch goli po samobójczym trafieniu Szali.

40 minuta meczu to przerwa spowodowana złymi warunkami atmosferycznymi. Sędzia zarządził zejście do szatni. Obie jedenastki po około trzech kwadransach z powrotem wyszły na boisko. Potrzebna była dodatkowa rozgrzewka.

Dodatkowy czas na mobilizację dla trenera Polaków nie wpłynął pozytywnie na dalsze poczynania reprezentantów. Co prawda w 66 minucie gola honorowego zdobył Reguła, ale nie miało to w zasadzie żadnego znaczenia. W 69 minucie Gueye ustrzelił hatt tricka i potwierdził, która drużyna jest dzisiaj znacznie lepsza.

Nasza reprezentacja zajmuje ostanie miejsce w grupie po dwóch meczach. Senegal jest liderem.

14.11.2023, 2. kolejka fazy grupowej Mistrzostw Świata U-17, Si Jalak Harupat Stadium (Bandung)

Senegal – Polska 4:1 (2:0)

Bramki: 18. Gueye, 30. Szala (sam.), 52. Gueye, 69. Gueye – 66. Reguła

Senegal: Diouf S. – Diallo I., Diallo M., Dieme, Diongue, Diouf A., Diouf F., Dorival, Gning, Gueye, Toure.

Polska: Matys – Krzyżanowski, Orlikowski, Szala, Borys, Gurgul, Sznaucer, Brzyski, Kolanko, Mikołajewski, Skoczylas

Żółte kartki: 25. Diallo (SNG)

Sędzia główny: Omar Mohamed Al Ali (Zjednoczone Emiraty Arabskie)