Mistrzostwa świata 2022: Walia z porażką, waleczni Irańczycy zmazali plamę po blamażu z Anglią

fifa.com

W szóstym dniu mistrzostw świata w Katarze zaskakujące zwycięstwo odnieśli Irańczycy. Reprezentacja Walii długo utrzymywała bezbramkowy remis z Iranem, a dodatkowo wyspiarze kończyli w osłabieniu po czerwonej kartce.

Drużyna Roberta Page’a rozpoczęła od remisu ze Stanami Zjednoczonymi (1:1), podczas gdy Iran doznał bolesnej porażki z Anglikami (2:6). Walijczycy byli przytłoczeni w pierwszej połowie z Amerykanami, ale podnieśli się w końcówce i zasłużenie na punkt. Nie mogli sobie pozwolić na słaby początek z Iranem, których muszą pokonać, aby mieć realną szansę na awans do 1/8 finału. Drużyna Carlosa Queiroza zachowała czyste konto w sześciu z poprzednich dziewięciu meczów, zanim została zmiażdżona przez Anglików.

W dwunastej minucie Kieffer Moore oddał pierwszy celny strzał, ale Hossein Hosseini zachował spokój. W 16. minucie Ali Gholizadeh wpakował piłkę do siatki Walijczyków, jednak na całe ich szczęście napastnik belgijskiego Charleroi był na pozycji spalonej. Poza walką i wielu próbach ataku z obu stron nie przyniosły goli.

W 51. minucie doskonałą kontrą powinien wykorzystać, lecz Sardar Azmun trafił w słupek, a po chwili dobitka Gholizadeha ponownie odbiła się od obramowania. W 86. minucie arbiter po obejrzeniu powtórek pokazał czerwoną kartkę Hennesseyowi, który zza polem karnym zdemolował Mehdiego Teremiego. W ósmej minucie doliczonego czasu gry w końcu Roozbeh Cheshmi znalazł drogę do walijskiej bramki, a trzy minuty później wynik ustalił Ramin Rezaeian. Walijczycy w meczu o wszystko zmierzą się we wtorek z Anglią, zaś Irańczyków czeka rywalizacja z USA.