Mistrzostwa świata 2022: Śmierć amerykańskiego dziennikarza na trybunach

mls

Wybitny dziennikarz piłkarski ze Stanów Zjednoczonych, Grant Wahl zmarł podczas relacjonowania ćwierćfinałowego spotkania MŚ 2022 między Holandią a Argentyną (2:2, k. 3:4).

Wczesne doniesienia sugerują, że 48-latek mógł mieć zawał serca, ale nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone. Nagle upadł podczas oglądania meczu Albicelestes z Oranje. Na początku turnieju było o nim głośno, gdy został na krótko zatrzymany przez władze Kataru za próbę wejścia na stadion w tęczowej koszuli, w obronie praw LGBTQ+.

– Fani piłki nożnej i dziennikarstwa najwyższej jakości wiedzieli, że zawsze możemy liczyć na Granta, który dostarczy wnikliwe i zabawne historie – oświadczyła federacja USA. Wahl napisał w poniedziałek w mediach społecznościowych, że źle się czuł w ciągu ostatnich 10 dni i był w trakcie antybiotykoterapii z powodu podejrzenia zapalenia oskrzeli.

Wcześniej Grant Wahl otrzymał nagrodę od brazylijskiej legendy futbolu – Ronaldo za relacjonowanie ośmiu kolejnych mistrzostw świata – jego pierwszy turniej odbył się w USA w 1994 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.