Mistrzostwa świata 2022: Francuska minister sportu pojawiła się na trybunach z tęczowym wzorem
Jak zauważył "L'Equipe", francuska minister sportu Amelie Oudea-Castera była obecna na wczorajszym meczu ćwierćfinałowym Francji z Anglią (2:1) i miała na sobie bluzę z tęczowym wzorem.
Minister sportu wyjaśniła we "France Info", że zrobiła to w wyniku swojego zaangażowania na rzecz praw człowieka. W szczególności praw osób LGBT. Zwróciła uwagę, że miniona sobota była Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka.
Była tenisistka zapewniła, że założenie tęczowych elementów nie miał być agresywny wobec Kataru, który jest partnerem gospodarczym Francji. Władze kraju gospodarza zostały poinformowane o jej planach jeszcze przed rozpoczęciem meczu.
Działania Kataru uniemożliwiły kapitanom europejskich drużyn założenia tęczowych opasek podczas mistrzostw świata. Trójkolorowi dotarli do półfinału mundialu, w którym w środę zmierzą się z Marokiem (godz. 20:00).
𝗟 𝗘 𝗙 𝗢 𝗢 𝗧 𝗕 𝗔 𝗟 𝗟 💙🤍❤️#FiersdetreBleus pic.twitter.com/sWS7hyxvjs
— Equipe de France ⭐⭐ (@equipedefrance) December 11, 2022
-

AktualnościZnamy wyjściowe składy na mecz Girona FC - RCD Mallorca (01.05.2026)Nowacki / 1 maja 2026, 20:03
-


AktualnościLeeds United - Burnley FC składy ogłoszone. Wyjściowe ustawienia drużyn (01.05.2026)Nowacki / 1 maja 2026, 20:02
-


AktualnościWyjściowe jedenastki na mecz Legia Warszawa - Widzew Łódź. Kto zagra od pierwszej minuty? (01.05.2026)Nowacki / 1 maja 2026, 20:01
-


AktualnościWyjściowe składy na mecz Korona Kielce - Piast Gliwice (01.05.2026)Nowacki / 1 maja 2026, 16:38
-

AktualnościArsenal zremisował 1:1 z Atletico Madryt – rzut karny Viktor Gyökeresa, rewanż w Londynie otwartyNowacki / 30 kwietnia 2026, 12:40
-

AktualnościAchraf Hakimi nie zagra w rewanżu z Bayernem – kontuzja uda wyklucza obrońcę PSGNowacki / 30 kwietnia 2026, 12:02
































