Misja trenera Marca nie powiodła się. Dariusz Marzec zwolniony z Arki Gdynia
Mecz przeciwko ŁKS-owi (porażka 0:1) był ostatnim, w którym na ławce trenerskiej Arki Gdynia zasiadał Dariusz Marzec. 52-latek w sezonie 2021/2022 notował z zespołem rozczarowujące rezultaty, więc ta decyzja nie może dziwić.
Marzec miał umowę do końca obecnie trwającego sezonu, lecz dziś została ona rozwiązana. Szkoleniowcem drużyny z Trójmiasta został 17 grudnia 2020 roku, zastępując Ireneusza Mamrota. Ten pomysł kibicom Arki od początku wydawał się zaskakujący i koniec końców trudno powiedzieć, żeby działacze dokonali wówczas trafnego wyboru.
Początki jednak nie były najgorsze. Dariusz Marzec doprowadził zespół do finału Pucharu Polski, eliminując po drodze Górnika Łęczna, Puszczę Niepołomice oraz Piast Gliwice. W starciu o trofeum uległ 1:2 Rakowowi Częstochowa. W Fortuna 1. Lidze uplasował się na czwartej lokacie, co oznaczało dla jego zespołu przepustkę do baraży. Tam lepszy okazał się ŁKS, który wygrał spotkanie półfinałowe 1:0.
To właśnie ŁKS zakończył również przygodę 52-latka w Gdyni. Dariusz Marzec trenował zespół przez 10 miesięcy. W tym czasie poprowadził Arkę w 36 starciach, a jego bilans to 19 zwycięstw, 6 remisów oraz 11 porażek. Średnia punktów na mecz wynosi 1,75.
✍❌ Kontrakt z trenerem Dariuszem Marcem został rozwiązany za porozumieniem stron. Zespół opuszcza również asystent Janusz Świerad.
Dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze❗🤝
— Arka Gdynia (@ArkaGdyniaSA) October 19, 2021
-

AktualnościMalo Gusto broni trenera Chelsea Liama Roseniora po serii słabszych wynikówNowacki / 30 marca 2026, 16:23
-


AktualnościInter zainteresowany Andrijem Łuninem jako możliwym zastępstwem dla Yanna SommeraNowacki / 30 marca 2026, 15:56
-


AktualnościEnzo Fernández: deklaracja o Madrycie podgrzewa spekulacje o transferze do RealuNowacki / 30 marca 2026, 15:16
-


AktualnościMarquinhos: kapitan PSG chce wrócić do Corinthians po wygaśnięciu kontraktuNowacki / 27 marca 2026, 16:04
-

AktualnościJürgen Klopp: Mohamed Salah to jeden z największych piłkarzy w historiiNowacki / 27 marca 2026, 15:33
-

AktualnościJoan García odrzucony z kadry Hiszpanii przed meczem z SerbiąNowacki / 27 marca 2026, 14:58
































