Mirosław Stasiak tłumaczy się z podróży z reprezentacją Polski. “Miałem biznesy do załatwienia”

Stadion Narodowy

Shutterstock

– Zaprosiła mnie firma Inszury i może nie powinienem był lecieć, ale miałem tam w Mołdawii biznesy do załatwienia na miejscu – mówi Mirosław Stasiak w “Fakcie”.

W czerwcu reprezentacja Polski poniosła klęskę z Mołdawią (2:3) w Kiszyniowie, ale kurz jeszcze nie opadł. Szymon Jadczak z “Wirtualnej Polski” ujawnił, że w samolocie z oficjalną delegacją do stolicy Mołdawii wybrał się Mirosław Stasiak. Skazany jest za aferę korupcyjną. Pokrętne tłumaczenia prezesa Cezarego Kuleszy i Polskiego Związku Piłki Nożnej dolało jeszcze oliwy do ognia.

Bardzo żałuję, że wsiadłem do tego samolotu i poleciałem do Mołdawii na mecz. Przepraszam wszystkich kibiców naszej reprezentacji za tę sytuację oraz to, co działo się w ostatnich dniach  – wyjaśnia Stasiak w rozmowie z “Faktem”.

–  Z prezesem Kuleszą poznałem się w Budapeszcie, gdy byłem tam w biznesach. Słyszeliśmy o sobie, bo obaj kiedyś byliśmy właścicielami klubów. W Budapeszcie nie byłem specjalnie na meczu, tylko w interesach. Przy okazji był mecz, to poszedłem i tam się poznaliśmy – dodaje.

Wizerunek PZPN ponownie został naruszony, a jeden ze sponsorów – firma Tarczyński – zerwał umowę. – Nie przedłużymy umowy, którą podpisaliśmy we wrześniu 2022 roku, a nasz dział prawny aktualnie analizuje możliwości jej wypowiedzenia w trybie natychmiastowym w obliczu zaistniałych sytuacji – podkreślono.

Brakowało pełnej weryfikacji gości na pokładzie samolotu lecącego do Kiszyniowa. – Zaprosiła mnie firma Inszury i może nie powinienem był lecieć, ale miałem tam w Mołdawii biznesy do załatwienia na miejscu – wyznaje Stasiak.

Biało-czerwoni rozpoczęli blado eliminacje mistrzostw Europy. Porażka w debiucie Fernando Santosa z Czechami (1:3), wygrana z Albanią (1:0) oraz katastrofa z Mołdawią, sprawiły, że Polacy zajmują czwarte miejsce w grupie E. Na początku września naszym rywalem będą Wyspy Owcze.

źródło: fakt.pl / Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.