Mirosław Smyła nowym trenerem Korony Kielce

Mirosław Smyła został nowym trenerem Korony Kielce. Dla 50-letniego szkoleniowca to pierwsza praca w Ekstraklasie.

Trener Smyła zastąpił na stanowisku Gino Lettieriego, który po ponad dwóch latach został odsunięty od drużyny.  Kilka minut po ogłoszeniu tej decyzji rozpoczęła się giełda nazwisk. Wśród kandydatów do prowadzenia Korony Kielce byli wymieniani: były asystent Adama Nawałki Bogdan Zając, były trener Arki Gdynia i Chrobrego Głogów Grzegorz Niciński. W ostatnich dniach pojawiła się plotka, że Franciszek Smuda może zostać nowym trenerem, ale ta plotka została szybko zdementowana.

Smyła jako pierwszy trener prowadził między innymi: Zagłębie Sosnowiec, GKS Tychy i Rozwój Katowice. Warto zaznaczyć, że z ostatnim awansował do 1. ligi. Ostatnio pracował w Wigrach Suwałki. Mimo utrzymania zespołu na zapleczu ekstraklasy zdecydował się na rozstanie z klubem.

Była to trudna decyzja, ale nie mogę prowadzić Wigier w sezonie 2019/2020 Fortuna 1 Liga. Jak już wcześniej wspominałem, jestem człowiekiem rodzinnym i nie mógłbym się zgodzić na dłuższą rozłąkę z moimi najbliższymi – w taki sposób tłumaczył, dlaczego nie zdecydował się na dalszą pracę.

Początek nowej pracy nie będzie łatwy. W następnej kolejce Korona Kielce uda się do Gdańska na mecz z Lechią(sobota 20 września). Kilka dni później (24 września) na własnym boisku w ramach Pucharu Polski podejmie KGHM Zagłębie Lubin. Na koniec meczowego maratonu 27 września zagrają w lidze ze Śląskiem Wrocław również przed własną publicznością.

Trener podpisał z klubem roczny kontrakt z opcją przedłużenia.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *