Mino Raiola szczerze o sytuacji Paula Pogby

dailystar.co.uk

Mino Raiola w wywiadzie dla “The Telegraph” przyznał, że Paul Pogba nie zamierza opuszczać Manchesteru United. Uważa, że Francuz powinien otrzymać więcej wsparcia by walczyć z klubem o kolejne trofea.

W ostatnich miesiącach spekulowano na temat Paula Pogby, że może on odejść z ekipy Czerwonych Diabłów. Mówiono o przeprowadzce do Turynu (Juventus) i Madrycie (Real).

Poprzez opóźnienie w powrocie do zdrowia, plotki na temat jego transferu narastały. Sytuację 26-latka postanowił wyjaśnić jego agent, Mino Raiola. Włoch zaznaczył, iż jego klient nie zamierza opuścić szeregów United mimo niedawnego zainteresowania jego osobą przez Królewskich.

– Paul jest bardzo miło osobą i teraz nie potrafi nawet złościć się na Ole, bo ten darzył go szacunkiem oraz miłością, gdy występował jeszcze w United jako piłkarz – powiedział Raiola.

– Pogba jest tutaj szczęśliwy i chce odnosić sukcesy z Manchesterem. To prawda, że latem Real Madryt bardzo o niego zabiegał, ale władze angielskiego klubu nie wyraziły zgody na jego odejście. Paul nie zawracał sobie tym głowy i ja też, bo pracuję zgodnie z przekonaniami moich zawodników.

– W zespołach występują różni piłkarze, którzy potrafią doprowadzić do prawdziwej skrajności, aby uzyskać zgodę na odejście. Paul taki nie jest. Manchester nie pozwolił mu przenieść się do Realu. Jest mi przykro z tego powodu, ponieważ uważam, że jako Francuz u boku Zidane’a stałby się jeszcze ważniejszym sportowcem w historii francuskiego futbolu – dodał agent.

Zobacz również: Mikel Arteta trenerem Arsenalu!

– Mogę zapewnić, że Pogba nie jest facetem, o którym mówi Gary Neville i inni sfrustrowani byli gracze United, że ten powinien wstydzić się tego czy owego. Czego on ma się wstydzić? On pracuje każdego dnia i robi wszystko, co w jego mocy, aby wrócić na boisko. Nie narzeka też na to, że klub nie występuje w Lidze Mistrzów. Czy jest idealny? Nie, nie jest. Czy czuje się odpowiedzialny za porażki? Tak, bo czuje się częścią zespołu – uważa przedstawiciel Francuza, który jednocześnie uderza w Manchester United sugerując mu zatrudnienie dyrektora sportowego w celu zrównoważenia celów sportowych z ekonomicznymi.

– Ten klub potrzebuje dyrektora sportowego lub kogoś będącego łącznikiem pomiędzy drużyną, trenerami i właścicielami. Obecnie szkoleniowcy nie mają czasu na to, aby zarządzać różnymi procesami. Myślę, że Manchester ma dziś mentalność bardziej amerykańską niż europejską. Rozumiem przez to, że bardziej interesuje ich kwestia ekonomiczna niż sportowa, dlatego potrzebują kogoś, kto to zrównoważy – powiedział Włoch.

Powyższe wypowiedzi Mino Raioli zostały zacytowane ze strony transfery.info

Źródło: The Telegraph


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *