Mino Raiola: Pogba nie miałby problemów z powrotem do Włoch

ibtimes.co.uk

Paul Pogba już od ogromu czasu próbuje uciec z Old Trafford. Jego agent twierdzi, że Francuz nie narzekałby, gdyby miał wrócić na te drugie “stare śmieci”.

W akademiach Manchesteru United nie poznali się na talencie Paula Pogby i bez większych problemów oddali go w 2012 roku do Juventusu. Tam Francuz zaczął grać na najwyższym poziomie, by już po 4 latach wrócić na Old Trafford jako rekordowy transfer. Jednak z perspektywy czasu obie strony pewnie żałują decyzji sprzed sezonu 16/17. Paul Pogba, dlatego, że wracał do Anglii, by pomóc w odbudowie dawnej potęgi Manchesteru United, a nie grać w Lidze Europy i dostawać w cymbał od Burnley czy Watfordu. Natomiast same Czerwone Diabły też chciałyby, żeby te 105 milionów wydane za 26-latka znów zaczęły się choć trochę zwracać. Szczególnie, że Pogba ten sezon spędza głównie w szpitalu w nadziei, że przyjadą po niego z innego klubu niż United.

Paul Pogba na pewno chciałby zagrać w Realu Madryt, ale ma nie wykluczać nawet powrotu do Juventusu. Tak twierdzi jego agent, Mino Raiola. Pogba w Juventusie? Włochy są drugim domem Paula. Nie miałby problemu z powrotem do Juve, ale zobaczymy jak potoczą się sprawy po Euro 2020. Pogba chce grać na najwyższym poziomie, ale nie może uciec z United, kiedy są w trudnej sytuacji. – powiedział Holender włoskim mediom, po meczu Juventusu z AC Milanem.

Dla Raioli dobro jego klientów i ich klubów to priorytet. Chce, by moi piłkarze byli szczęśliwy i żeby kluby były szczęśliwe. Nie chcę zacząć pracy przed tym, co wydarzy się latem. On [Pogba – red.] musi złapać formę i wtedy moja praca w postaci uszczęśliwienia obu stron jest możliwa. Jeśli obie strony nie są zadowolone, to są także inne sposoby, by do tego dojść, ale dziś o tym nie będziemy mówić. – powiedział Raiola w jednym ze styczniowych wywiadów.

Oczywiście nic nie sugeruje. W życiu jest tylko jedna pewna rzecz. Pewnego dnia umrzemy. Dziś [Pogba – red.] nie jest szczęśliwy, ponieważ nie gra. Ale wrócił do Manchesteru, kiedy wielu mówiło, że tego nie zrobi. Ludzie o tym zapomnieli. – dodał wówczas 52-letni agent.

W tym sezonie Paul Pogba rzadko kiedy pojawiał się na murawie. Jak dotąd ma ledwie 8 występów we wszystkich rozgrywkach, w których zaliczył 2 asysty. Transfermarkt wycenia francuskiego mistrza świata na 100 milionów euro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi