Milik wciąż nie porozumiał się z Napoli. Zmieni klub?

Arkadiusz Milik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Rozmowy w sprawie nowego kontraktu Arkadiusza Milika nie posuwają się do przodu. Obie strony są wciąż dalekie od porozumienia i nie wiadomo, jaka jest przyszłość polskiego napastnika.

Arkadiusz Milik od dłuższego czasu negocjuje nowy kontrakt z SSC Napoli. Ostatnie doniesienia włoskich mediów mówiły, że polski piłkarz dogadał się ze swoim klubem w kwestii pensji, lecz odrzucił zaproponowaną klauzulę odstępnego. Umowa 25-latka wygasa w czerwcu 2021 roku. Włoskiemu zespołowi zależy na tym, aby w kontrakcie reprezentanta Polski widniała kwota sprzedaży w granicach 80-100 mln euro. Milik nie chce zgodzić się na tak dużą klauzulę.

Według informacji “Corriere dello Sport”, sytuacja bardzo wolno się rozwija i istnieje możliwość, że Polak odejdzie z klubu za rok. Napastnik za wszelką cenę nie chcę, aby do kontraktu została wpisana tak duża kwota. – Sytuacja jest złożona: dialog między stronami trwa od dłuższego czasu, ale wciąż nie ma porozumienia – czytamy we włoskiej gazecie.

Przypomnijmy, że duże rozbieżności są też w negocjacjach drugiego Polaka występującego w Neapolu, Piotra Zielińskiego. Obu zawodnikom umowy wygasają w czerwcu 2021 roku. Jeśli piłkarze nie dojdą do porozumienia z klubem, będą mogli latem zmienić swojego pracodawcę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi