Sky Italia

Oficjalny serwis internetowy SSC Napoli poinformował, że badanie kontrolne przeprowadzone na Arkadiuszu Miliku, w związku z kontuzją więzadeł krzyżowych, których nabawił się w spotkaniu kadry narodowej, przebiegło bardzo dobrze i piłkarz dostał pozwolenie na trening biegowy z piłką. 

Rehabilitacja polskiego napastnika przebiega w niesamowitym tempie, co bardzo nas cieszy. Lekarze klubowi zezwolili już Milikowi na pracę z piłką w celu odtworzenia zdolności technicznych i  poprawy prawidłowego ułożenia sylwetki. Dodatkowo 22-latek nadal będzie spędzał czas na siłowni w celu wzmocnienia nóg oraz będzie przepracowywał sesje w basenie, co mogliśmy zaobserwować już kilka dni temu:

?? #comingbackstronger #AM99

Film zamieszczony przez użytkownika Arek Milik (@arekmilik)

Arkadiusz Milik zamienił tego lata Ajax na Napoli. Jego wejście do drużyny z pod Wezuwiusza było do prawdy piorunujące. Polak w 9 spotkaniach zdobył 7 bramek i dorzucił jedną asystę sprawiając, że fanatyczni kibice klubu szybko zapomnieli o sprzedanym do Juve Higuainie i mają teraz nowego bohatera.

Dobry moment Milika pokrzyżowała kontuzja odniesiona w starciu eliminacji do MŚ 2018 przeciwko Danii, gdy to przy próbie ataku na rywala 22-latek zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Polak musiał poddać się operacji, a jego powrót szacowano na kwiecień-maj. Postępy, jakie Milik czyni w związku z kontuzją sprawiają jednak, że możemy go oglądać ponownie w akcji już na początku nowego roku. I za to trzymamy kciuki!

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.