El. Mistrzostw Świata: Brazylia wygrywa w Superklasyku

goal.com

W 11. kolejce eliminacji Mistrzostw Świata strefy CONMEBOL obejrzeliśmy hitowe spotkanie pomiędzy Brazylią oraz Argentyną. Brazylia pewnie wygrała to spotkanie 3:0.

Pierwszą groźną sytuację w tym spotkaniu mieli Argentyńczycy. Biglia strzelił mocno ze skraju pola karnego. Na posterunku stał Alisson który wspaniale blokuje to uderzenie. Już w 24. minucie Canarinhos za sprawą Philippe Coutinho objęli prowadzenie w tym spotkaniu. Brazylijczyk zbiegł z piłką do środka boiska i z okolicy 18 metra huknął wprost w okienko bramki Romero! Neymar kilkukrotnie próbował zdobyć swojego gola w tym spotkaniu, najpierw zdumiewająco przedarł się przez obronę i niewiele zabrakło aby pokonał Romero. Piłka odbiła się tylko od prawego słupka. W doliczonym czasie pierwszej połowy piłkarz Barcelony w końcu strzelił swoją bramkę. Piłkarz FC Barcelony otrzymał idealne podanie i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, spokojnie posłał piłkę do siatki.

Na początku drugiej odsłony Gabriel Jesus odebrał świetne podanie od Neymara, oddał strzał z pola karnego, piłka przeleciała nieznacznie obok lewego słupka. W 56.minucie przed znakomitą sytuacją stanął Paulinho. Pomocnik znalazł trochę wolnego miejsca w szesnastce gości, jego strzał w ostatniej chwili zablokowany przez jednego z defensorów znakomitym wślizgiem. Jednak zaledwie trzy minuty później Paulinho mógł cieszyć się z bramki! Renato Augusto oddał piłkę, przejął ją Paulinho i uderzył z małej odległości obok bezradnego bramkarza. W 69. minucie genialna okazja na zdobycie bramki! Neymar wbiega w pole karne, żeby odebrać idealne podanie i wbić piłkę do bramki, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę zdumiewającym wejściem wślizgiem! Argentyna nie miała dzisiaj za wiele do powiedzenia w tym spotkaniu. Brazylijczycy pewnie, i zasłużenie wygrali to spotkanie 3:0