Milik oddala się od Juventusu. Turyńczycy stawiają nowe warunki

Milika

sscnapoli.it

Od dawna mówi się o zainteresowaniu „Starej Damy” polskim napastnikiem. Jednak według ostatnich doniesień medialnych Milik może mieć problemy z przejściem do ekipy z Turynu. Mistrzowie Włoch mają stawiać warunki, które nie podobają się 56-krotnemu reprezentantowi Polski.

Według doniesień neapolitańskiego „Il Mattino” Juventus nadal jest zdecydowany na pozyskanie Milika do swojej drużyny, jednak na taki krok „Stara Dama” może pozwolić sobie dopiero w letnim okienku transferowym. Ze strony turyńskiego klubu jest to jak najbardziej zrozumiałe. Kontrakt reprezentanta Polski z zespołem „spod Wezuwiusza” kończy się w czerwcu tego roku. Po zakończeniu umowy Juventus będzie mógł zgarnąć napastnika na zasadzie wolnego transferu. Jednak Polakowi taki układ nie jest na rękę.

Arkadiusz Milik przed rozpoczęciem sezonu popadł w niełaskę władz SSC Napoli. Klub nie wpisał 26-latka na listę piłkarzy, którzy mogą rozgrywać mecze w barwach „Azzurrich”. Przez to Polak ani razu w tym sezonie nie wyszedł na murawę w koszulce ekipy Gennaro Gattuso. Taka sytuacja zmusza go do szukania nowego pracodawcy już w zimowym okienku transferowym. Dlatego coraz mniej prawdopodobne staje się przejście Polaka do drużyny Juventusu.

Dodatkowym problemem są zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Europy. O ile Jerzy Brzęczek na razie decyduje się na powołania 26-letniego napastnika, to nie wiadomo czy sprawa będzie wyglądała tak samo pod koniec obecnego sezonu. Zwłaszcza jeżeli do tego momentu Milik nadal nie będzie regularnie grał na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *