Miedz Legnica ukarana przez PZPN

Kibice, stadion Miedzi Legnica / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Pierwszoligowa Miedz Legnica została ukarana przez Komisję Dyscyplinarną Polskiego Związku Piłki Nożnej za niewłaściwe zachowanie kibiców podczas derbowego meczu z Chrobrym Głogów (2:2).

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej nałożyła karę na Miedź Legnica w związku z zachowaniem kibiców podczas derbowego meczu z Chrobrym Głogów (2:2) i użyciem środków pirotechnicznych. Piłkarska centrala nałożyła na legnicki klub karę zakazu rozgrywania jednego ligowego meczu z udziałem publiczności, która została zawieszona na tzw. “okres próby” trwający sześć miesięcy. Pierwszoligowiec został ukarany również zakazem wyjazdu zorganizowanych grup kibiców Miedzi na trzy spotkania ligowe z Górnikiem Łęczna, GKS-em Tychy i ŁKS-em Łódź.

Na posiedzeniu 8 października Komisja Dyscyplinarna PZPN postanowiła ukarać klub karą zakazu rozgrywania jednego meczu z udziałem publiczności na stadionie w Legnicy. Wykonanie kary zostało jednak zawieszone na okres próby wynoszący 6 miesięcy. Dodatkowo ukarano klub karą zakazu wyjazdu zorganizowanych grup kibiców w wymiarze 3 meczów w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi, której nadano rygor natychmiastowej wykonalności – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Co ciekawe, zwycięzca Pucharu Polski z sezonu 1991/1992 został ukarany również przez Wojewodę Dolnośląskiego, który nakazał zamknięcie trybun C i D na stadionie im. Orła Białego na ligowy mecz z GKS-em Jastrzębie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.