Miedź gładko pokonuje Sandecję

Legnicka Miedź wygrywa w Nowym Sączu z miejscową Sandecją 4:0 w meczu 21. kolejki. Było to pierwsze zwycięstwo zespołu z Legnicy w rundzie wiosennej.

Po porażce z Dolcanem, zwycięstwo nad Sandecją wydawało się tylko formalnością i tak się stało. Miedź zdominowała zespół z Nowego Sącza i nie pozwalała na zbyt wiele. Miedź miała ułatwione zadanie gdyż w 11. minucie czerwoną kartkę obejrzał Szarek za faul na Chrzanowskim. Zwycięstwo to pozwoliło na oddalenie się Miedzi od strefy spadkowej. Strzelanie dla klubu z dolnego śląska rozpoczął Bartoszewicz w 15. minucie, następnie trafiali Midzierski w 22. minucie, Szczepaniak w 60. minucie a wynik ustalił Labukas w 66 minucie. Warto dodać, że w tym meczu zadebiutował napastnik Jorge Kadu, który ostatnio występował w Zawiszy Bydgoszcz.

Sandecja: Kozioł – Makuch, Szarek, Słaby, Sobotka, Bębenek, Niane, Nather(84 Szczepański), Urban(65 Bartków), Ella Ken(76 Danek), Dudzic

Miedź: Smug – Bartczak, Lafrance, Midzierski, Woźniczka, Cierpka(68 Kakoko), Bartoszewicz, Szczepaniak(66 Zatwarnicki), Chrzanowski(72 Kadu), Garuch, Labukas