Michniewicz: Właściwie przez tydzień stworzyliśmy nową reprezentację

Czesław Michniewicz

Czesław Michniewicz / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski U-21 prowadzona przez Czesława Michniewicza pokonała w Łodzi rówieśników z Rosji (1:0) i przybliżyła się do awansu do młodzieżowego EURO. – Rosjanie mówili, że mecz z nami to dla nich finał, bo mogą wywalczyć awans – mówił selekcjoner.

– Gratuluję wszystkim moim zawodnikom, tym, którzy grali, którzy byli na ławce, a także tym, którzy siedzieli na trybunach. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego meczu. To sztuka strzelić Rosjanom bramkę, a do tego żadnej nie stracić – podkreślił 50-latek. – To zespół doświadczony, budowany od dłuższego czasu. My właściwie przez tydzień stworzyliśmy nową reprezentację. W porównaniu do września ubiegłego roku jest ośmiu nowych zawodników – dodał.

W drugiej odsłonie gola na wagę trzech punktów strzelił Patryk Dziczek. – Cieszę się, że to właśnie on strzelił gola. Ma za sobą dobry sezon w Salernitanie, ale doznał kontuzji. Na szczęście Włosi zgodzili się, by mógł leczyć się w Polsce, a dzięki temu mógł być do mojej dyspozycji. To taki piłkarz, który lubi powalczyć w polu karnym i dziś mu to świetnie wyszło – zaznaczył. – Momentami graliśmy mądrze, ale zdarzały się też słabsze momenty, kiedy to nam dopisało szczęście. Mogliśmy strzelić kolejne gole, ale Rosjanie też mieli dogodne sytuacje. Błędy, które popełniliśmy zrzucam właśnie na brak doświadczenia moich zawodników – wyjaśnia.

– Zostały nam trzy mecze. Dwa spotkania na pewno będą bardzo trudne. Zagramy na wyjeździe z Serbią i u siebie z Bułgarią, która jest dla nas niewygodnym przeciwnikiem. Na zakończenie eliminacji Rosja może mieć 23 punkty, my teoretycznie 25, ale nie chcę teraz rozpatrywać różnych scenariuszy. Po prostu będziemy skupiać się na każdym kolejnym spotkaniu, by je wygrać – zakończył Michniewicz.

źródło: laczynaspilka.pl / własne


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *