Michniewicz: Tęsknimy za meczami, w których strzelaliśmy wiele goli

Czeslaw Michniewicz

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

– Spodziewamy się ciekawego meczu. Będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Ostatnio wygrywaliśmy skromnie. Najtrudniej jest wygrać 1:0, ale tęsknimy za meczami, w których strzelaliśmy wiele goli – mówił szkoleniowiec Legii Warszawa Czesław Michniewicz przed ligową konfrontacją z Wisłą Kraków.

Legia zapewniła już sobie tytuł mistrzowski, choć ma do rozegrania jeszcze trzy mecze w PKO Ekstraklasie. W związku z tym w mediach społecznościowych pojawiło się sporo sugestii, że Michniewicz może mocno rotować pierwszą jedenastką w ostatnich spotkaniach.

Będziemy przyglądać się wszystkim zawodnikom – tym, którzy grali dotychczas, ale też tym, którzy grali mniej. Na pewno nie będziemy zmieniać ustawienia, w którym funkcjonujemy od dłuższego czasu. W trakcie meczu, oczywiście, może być to modyfikowane, ale najbliższe spotkania będziemy chcieli zagrać w tym systemie, w którym graliśmy ostatnio. Mogą być drobne korekty, jeśli chodzi o to czy będzie dwójka napastników i ofensywny pomocnik, czy jeden zawodnik w ataku i dwie „dziesiątki”. Brani są pod uwagę Jasurbek, Ernest Muci – zobaczymy, czy któryś z nich otrzyma szansę gry od początku. O tym zdecydujemy w sobotę – stwierdził na przedmeczowej konferencji prasowej.

– Wisła gra w określony sposób, którego nie zmieni. Niezależnie czy gra u siebie, czy na wyjeździe. Myślę, że u nas będzie grała podobnie. Gra bardzo wysoko, agresywnie, trudno wyprowadza się piłkę przeciwko niej. Krakowianie grają blisko siebie, mają dużo atutów, są dobrze zorganizowani. Ostatni przegrany mecz z Zagłębiem w Lubinie – wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku, bo Biała Gwiazda grała dobrze, straciła przypadkowe bramki i rezultat zrobił się taki, jaki był. Widziałem dużo dobrych elementów w grze tej drużyny – dodał.

Nie zabrakło także pytań o sytuację kadrową, także w kontekście przygotowań już do europejskich pucharów. Jest wiele spekulacji transferowych, między innymi do osoby Waleriana Gwilii.

– Myślę, że w najbliższym czasie będzie dyskusja na temat każdego piłkarza. Każdy kolejny tydzień, dzień może wiele zmienić w przypadku zawodników. Musimy wypracować wspólne stanowisko: z panem prezesem i dyrektorem sportowym, z kim chcielibyśmy być na kolejny sezon. Mamy wstępnie listę piłkarzy, którzy mają dłuższe kontrakty i ci, którym kończą się umowy. Dyrektora sportowego czeka teraz dużo pracy. Będzie rozmawiał z wieloma graczami. Nie będą to łatwe dyskusje: ani dla niego, ani dla zawodników. Ale mam nadzieję, że wielu zawodników, którym kończą się kontrakty, zostaną. Myślę, że sytuacja Vako (Gwilli) jest cały czas otwarta. Niczego nie przesądzamy – ocenił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.