Michał Probierz: Zasługujemy na trochę wiary i wsparcia

Michał Probierz

Selekcjoner Michał Probierz zaskoczył wielu, kiedy zdradził pełną jedenastkę, która wybiegnie dziś przeciwko Łotwie (godz. 20:45) na PGE Narodowym.

Polacy po piątkowym remisie z Czechami (1:1) w el. EURO 2024, definitywnie zamknęli drzwi do bezpośredniego awansu na turniej w Niemczech. – Odkąd pracuję z drużyną narodową, zdecydowanie poprawiliśmy podejście do pressingu. Gramy wysoko i notujemy bardzo dużo odbiorów na połowie przeciwnika, ale nie potrafimy jeszcze tego wykończyć – mówił Probierz, cytowany w “laczynaspilka.pl”.

–  Bardzo często uważamy, że reszta świata to ogórki i nie potrafią grać w piłkę. Wydaje się nam, że każdego powinniśmy regularnie ogrywać. Reprezentacja nie zdobywa jednak teraz wielu bramek i stanowi to pewien problem. Nie ma takiego przekonującego zwycięstwa 4:0 lub 5:0, żeby ludzie byli szczęśliwi i patrzenie na reprezentację było zupełnie inne – kontynuował.

Podkreślił, że spotkanie z Łotwą traktuje w pełni poważnie. – Jest to też przygotowanie do meczów barażowych. Obserwujemy przeciwników, z którymi możemy się zmierzyć. Chcemy mieć płynność w grze, wprowadzać piłkę z formacji defensywnej i przede wszystkim musimy oddawać więcej strzałów na bramkę. Dajcie nam popracować.  Zasługujemy na trochę wiary i wsparcia – zaznacza.

Następnie wyjawił jedenastkę, która wystąpi w dzisiejszym meczu towarzyskim. – Po połowie rozegrają Łukasz Skorupski i Marcin Bułka. Jeżeli nic się nie zmieni, na prawej obronie zagra Przemysław Frankowski, na środku Jakub Kiwior, Mateusz Wieteska i Jan Bednarek, a na lewej stronie Nicola Zalewski. W środku pola wystąpią Damian Szymański, Sebastian Szymański i Jakub Piotrowski, a z przodu mają zagrać Robert Lewandowski i Adam Buksa. Oczywiście, jeśli nic już się nie wydarzy – wyznał.

źródło: laczynaspilka.pl /