Michal Papadopulos po 11 latach powraca do domu. MFK Karviná nowym klubem czeskiego napastnika

mfkkarvina.cz

Po długich namysłach doświadczony napastnik podpisał roczny kontrakt z MFK Karviná. Michal Papadopulos przez 8 lat pracował w Polsce. Ostatnio grał dla Korony Kielce, z którą spadł z Ekstraklasy.


Zwiedził trochu świata, gdyż były reprezentant Czech, Michal Papadopulos podczas swojej dotychczasowej kariery przywdziewał koszulki takich klubów jak: londyński Arsenal, Bayer Leverkusen czy holenderskie Heerenveen. Przed 8-letnim pobytem w Polsce – Papadopulos zdołał zahaczyć jeszcze o Rosję, gdzie przed rok występował w barwach FK Rostov. Teraz przyjął warunki jakie zaproponowała mu MFK Karviná.

Kierownictwo klubu i cała drużyna dali napastnikowi czas do namysłu, a on sam po tygodniu zdecydował ostatecznie związać się roczną umową z Karwiną.

Jesteśmy naprawdę szczęśliwi. Michal to świetny napastnik, na pewno będzie miał szacunek wśród swoich przeciwników, to osobowość. Wierzę, że jego zagraniczne doświadczenie pomoże nam na boisku i w szatni – powiedział Lubomír Vlk, dyrektor sportowy MFK Karviná.

W Czechach Papadopulos rozegrał 80 ligowych spotkań, w których strzelił 19 bramek. Dla 35-latka Karviná będzie trzecim klubem w ojczyźnie. Wraz z Baníkiem Ostrava, gdzie się wychował, wygrał Puchar ČMFS, czyli krajowy puchar. Sezon 2008/2009 spędził w FK Mladá Boleslav strzelając 10 goli w 29 meczach. Wspominając wcześniej, ostatnie 8 lat spędził w Polsce grając dla Zagłębia Lubin, Piasta Gliwice oraz Korony Kielce. Najszczęśliwszym momentem sportowym Michala Papadopulosa było niewątpliwie zdobycie tytułu mistrzowskiego z gliwiczanami ( sezon 2018/2019 ). Dołożył on bowiem swoją cegiełkę inkasując 5 goli dla Piastunek. Przyszedł też smutny, a zarazem trudny sezon w dobie koronawirusa. Razem z zespołem Korony Kielce nie uchronił się przed spadkiem z Ekstraklasy.

Minęło tyle lat aż w końcu Michal Papadopoulos powrócił w rodzinne strony. Z zadowoleniem przyjmuje wyzwanie w Karwinie. Doznał okazji poznania otoczenia i szatni w ciągu ostatnich dziesięciu dni, podczas których ukończył kilka jednostek treningowych i zaliczył mecz przygotowawczy. Klub ma nadzieję, że wyrobiona marka na zachodzie pomoże zadowolić nawet wybrednego kibica morawsko-śląskiej ekipy.

Decydowała o tym głównie rodzina. Byłem za granicą dość długo i chociaż przez rok miałem jeszcze ważny kontrakt w Kielcach, to zgodziliśmy się go rozwiązać. Chciałem być blisko domu, a Karwina znajduje się w odległości krótkiego spaceru od Ostrawy. Po tygodniu spędzenia tutaj czasu, klub pod wieloma względami wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie, a moje decyzje były tym łatwiejsze – powiedział na gorąco Michal Papadopulos.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *