Mesut Özil: Mam kontrakt do 2021 i zamierzam go wypełnić

Mesut Ozil

Zdjęcie: https://www.standard.co.uk/

Choć według doniesień dziennika “The Mirror” Arsenal gotowy jest rozstać się z Mesutem Ozilem, tak reprezentant Niemiec nie zamierza godzić się na opuszczenie Emirates w najbliższym czasie.

Kilka dni temu światło dzienne ujrzała informacja, jakoby kierownictwo “The Gunners” chciało odciążyć nieco budżet płac w swoich szeregach, co najprawdopodobniej wiązałoby się ze sprzedażą Özila. 31-latek nie może liczyć na regularne występy w barwach “Kanonierów”, w związku z czym media łączyły go z, jak może się wydawać, nieuniknionym opuszczeniem Londynu.

Sam zainteresowany przerywa jednak ciszę medialną i podkreśla, iż jego kontrakt wygasa dopiero wraz z końcem czerwca 2021 roku i do tego czasu nigdzie się nie wybiera.

– Mam kontrakt do 2021 roku i zamierzam go wypełnić. Kiedy podpisywałem nową umowę, musiałem się nad tym poważnie zastanowić i była to jedna z najważniejszych decyzji w mojej karierze. Nie chciałem zostawać na kolejny rok czy dwa, chciałem zadedykować swoją przyszłość Arsenalowi, klub również tego chciał. Możesz przechodzić przez trudny okres, tak jak teraz, ale to nie powód, żeby uciekać i nie mam zamiaru tego robić. Zostaje tu co najmniej do 2021. 

W tegorocznej kampanii Özil nie zdołał wkupić się w łaski Unaia Emery’ego i wystąpił jedynie w dwóch spotkaniach Arsenalu. Oprócz ligowego starcia z Watford oraz pucharowej potyczki z Nottingham Forest, Niemiec oglądał pojedynki “The Gunners” z wysokości ławki rezerwowych bądź trybun.

Zainteresowanie usługami 31-latka w ostatnim czasie wyraziło tureckie m.in. tureckie Fenerbahçe SK.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *