Mediolańczycy świętują mistrzostwo Interu

Skriniar

Facebook Inter

Na cztery mecze przed końcem sezonu Inter zapewnił sobie mistrzostwo Serie A. Kibice “Nerazzurich” nie mogli powstrzymać swojej radości i uśmiechnięci, bez maseczek wyszli na ulice Mediolanu.

Po jedenastu latach posuchy Inter w końcu sięgnął po wymarzone scudetto. Pierwszy raz od dziewięciu sezonów, na szczycie podium włoskiej ekstraklasy nie stanął Juventus. Co więcej, nawet nie wiadomo czy “Stara Dama” znajdzie się w gronie trzech najlepszych zespołów na Półwyspie Apenińskim.

Takiej okazji do świętowania sympatycy “Nerazzurich” nie mogli sobie odpuścić. Około 30 tysięcy ludzi w czarno-niebieskich koszulkach pojawiło się na ulicach Mediolanu. Największe tłumy zebrały się pod Katedrą Narodzin św. Marii. Jednak miłośnicy calcio w euforii zapomnieli o obowiązujących zasadach reżimu sanitarnego.

 – Radość można zrozumieć, ale wierzę, że musimy panować nad nią i mieć poczucie odpowiedzialności. 121 tysięcy zmarłych osób musiało nas czegoś nauczyć. Czczenie ich pamięci oznacza unikanie takich zgromadzeń – mówił Franco Locatelli, przewodniczący Najwyższej Rady Zdrowia.

Wirusolodzy mają nadzieję, że impreza zorganizowana na ulicach Mediolanu nie przyczyni się do zwiększenia liczby zakażeń na Półwyspie Apenińskim. Feta trwała do 22, kiedy to policja, z powodu panującej już wtedy godziny policyjnej, musiała rozgonić tłum szalejących kibiców Interu.

Tłumaczenie: WPsportowefakty


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *