Media: Liverpool spotkał się z przedstawicielami pomocnika RB Lipsk. Tyle czasu mają na aktywowanie klauzuli wykupu
Liverpool spotkał się z przedstawicielami Dominika Szoboszlaia, 22-latek ma w kontrakcie klauzulę wykupu w wysokości 70 milionów euro, która wygasa 20 czerwca.
Pierwsze informacje o poważnym zainteresowaniu angielskiego klubu 22-letnim pomocnikiem pojawiły się 28 czerwca. Reprezentant Węgier ma za sobą kolejny udany sezon w RB Lipsk, a "Byki" regularnie otrzymują zapytania o możliwą sprzedaż swej gwiazdy. W kontrakcie Szoboszlaia widnieje klauzula odstępnego, która wynosi 70 milionów euro - ale tylko do końca czerwca. Wartość rynkowa zawodnika z kolei wynosi 50 milionów euro.
Według niemieckiego "Kickera" przedstawiciele Liverpoolu spotkali się w tym tygodniu z osobami z otoczenia piłkarza, podobno są również po wstępnych rozmowach z klubem z Lipska. Dziennikarze "Sky Sports" potwierdzają te informacje i sugerują, że Liverpool postanowił przyspieszyć w sprawie transferu Węgra, ale mają czas do dzisiaj... Wobec tego władze klubu muszą spieszyć się z podjęciem decyzji. Miniona kampania była rozczarowująca dla "The Reds". Klub zakończył rozgrywki w Premier League na piątej pozycji i w przyszłym sezonie będzie musiał się pogodzić z czwartkowymi występami w Lidze Europy UEFA.
Szoboszlai w minionym sezonie rozegrał 46 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zdobył w nich 10 bramek i zanotował 13 ostatnich podań. Wcześniej reprezentant Węgier był łączony z Newcastle United i Realem Sociedad.
Niedawno media informowały, że przedstawiciele Liverpoolu także skontaktowały się z przedstawicielami Khephrena Thurama, Manu Kone, Romeo Lavii, Ryana Gravenberca i Gabri Veiga.
Dominik Szoboszlai's €70m release clause expires today⏳
Will Liverpool activate it or will they wait and negotiate the fee to try get a better deal 🧐 pic.twitter.com/8RE0KhZyOn
— Anything Liverpool (@AnythingLFC_) June 30, 2023
Drużyna prowadzona przez Jurgena Kloppa dokonała już pierwszego wzmocnienia tego lata. Na Anfield Road został sprowadzony Alexis Mac Allister z Brighton and Hove Albion. Jego transfer był w cenie promocyjnej - kosztował zaledwie 35 milionów funtów.
Źródło: Sky Sports
-

AktualnościLautaro Martínez po finale z Lazio: Inter wrócił na szczyt, a Chivu dostał od nas 10/10Nowacki / 14 maja 2026, 23:49
-


AktualnościDidier Deschamps ogłosił skład Francji na Mundial 2026. Zabrakło Chevaliera, Camavingi i Kolo MuaniegoNowacki / 14 maja 2026, 23:43
-


AktualnościArsenal ma problem na prawej obronie. Arteta potwierdza długą przerwę Bena White’a i daje nadzieję TimberowiNowacki / 14 maja 2026, 23:29
-


AktualnościGetafe CF - RCD Mallorca podstawowe jedenastki. Sprawdź ogłoszone składy (13.05.2026)Nowacki / 13 maja 2026, 20:35
-

AktualnościRC Lens - PSG podstawowe składy. Znamy wyjściowe jedenastki na spotkanie (13.05.2026)Nowacki / 13 maja 2026, 20:12
-

AktualnościWyjściowe składy na mecz Manchester City - Crystal Palace (13.05.2026)Nowacki / 13 maja 2026, 20:02































