Mecz Towarzyski: Polska zdała pierwszy test przed turniejem

Reprezentacja Polski, Polska

Reprezentacja Polski pokonała 3:1 Ukrainę na PGE Narodowym. Jest to element przygotowań do turnieju mistrzowskiego.

Mecz Polska  – Ukraina to pierwszy mecz kontrolny Biało-Czerwonych przed Mistrzostwami Europy. Mecz poprzedzony był minutą ciszy dla uczczenia pamięci żołnierza 1 Brygady Pancernej, który zmarł w skutek obrażeń w trakcie służby na granicy z Białorusią.

Dramat Arkadiusza Milika

Prawdopodobnie miał to być decydujący mecz dla napastnika Juventusu o wyjazd do Niemiec. Arkadiusz Milik miał rywalizować o miejsce z Adamem Buksą. Niestety … już w drugiej minucie Polski napastnik musiał zejść z boiska po kontakcie z przeciwnikiem. Z perspektywy powtórek wyglądało to na uraz stawu skokowego lub więzadeł w kolanie.

Ukraina rzeczywiście nieprzygotowana w 100% na turniej?

Polacy zdominowali pierwszą połowę spotkania wykorzystując niezdecydowanie w obronie przeciwnika. Szczególnie dobrze drużyna Michała Probierza spisywała się podczas stałych fragmentów gry. Po rzutach rożnych Polacy zdobyli dwie bramki autorstwa Sebastiana Walukiewicza i Tarasa Romanchuka. Ukraińcy przez pierwsze pół godziny sprawiali wrażenie bardzo ociężałych, nie nadążając za Biało-Czerwonymi. Czyżby słowa Serhija Rebrowa na konferencji prasowej o niepełnej dyspozycji miały większe znaczenie? Mimo bramki niewidoczny w rozegraniu w pierwszej połowie był Piotr Zieliński. Jako minus można także uznać zbyt łatwo przegrany pojedynek z Dovbykiem Jakuba Kiwiora co przyczyniło się do honorowej bramki sąsiadów ze wschodu.

Ostre wejścia przeciwników

Druga połowa to ostre faule dzisiejszych rywali jak na fakt, że już bardzo blisko dużego turnieju. Szczególnie mógł bulwersować jeden ze wślizgów od tyłu Malinovsky’ego. Z możliwymi urazami zeszli Taras Romanchuk (źle stanął w jednej sytuacji przy próbie szybkiej zmiany kierunku biegu) oraz Nicola Zalewski. Polacy imponowali skuteczną grą z pierwszej piłki i opanowaniem w rozegraniu tworząc sobie liczne sytuacje w końcówce spotkania. Przed wyjazdem na Euro, drużyna narodowa rozegra jeszcze mecz towarzyski z Turcją, który odbędzie się 10. czerwca.

07.06.2024, Mecz Towarzyski, PGE Narodowy (Warszawa)

Polska – Ukraina 3:1 (3:1)

Bramki: 11′ Walukiewicz, 16′ Zieliński, 30′ Romanchuk (Skóraś)  –  41′ Dovbyk (Sudakov)

Polska: Skorupski  –  Kiwior, Salamon, Walukiewicz (62′ Bereszyński)  –  Zalewski (72′ Puchacz), Romanchuk (61′ Moder), Zieliński (C) (61′ Lewandowski), Skóraś  –  Milik (5′ Urbański) (61′ Kałuziński), Szymański, Buksa

Ukraina: Bushchan  –  Mykolenko (46′ Zinchenko), Bondar, Talovierov, Tymchyk  –  Sydorchuk, Malinovsky (70′ Mykhaylichenko), Sudakov (81′ Shaparenko)  –  Zubkov (70′ Mudryk), Dovbyk (77′ Vanat), Yarmolenko (C) (70′ Tsygankov)

Żółte kartki: 49′ Tymchyk (Ukraina), 56′ Malinovsky (Ukraina), 86′ Talovierov (Ukraina)

Sędzia główny: Andrew Madley (Anglia)