Mecz towarzyski: Niemrawy, ale zwycięski występ reprezentacji Polski z Chile przed Katarem

Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski w sprawdzianie przed mistrzostwami świata 2022 w Katarze pokonała kadrę z Chile (1:0) w Warszawie.

Ostatni test przed wyjazdem nie zapowiadał się wymagająco, bo Chile potrafi napsuć wiele krwi. Gwiazdami są – Alexis Sanchez, Arturo Vidal, Claudio Bravo oraz Gary Medel. – To jest mecz pod kątem dania szansy tym zawodnikom, którzy ostatnio mniej grali w klubach i nie było wielu okazji, by się im przyjrzeć. Dotyczy to pięciu piłkarzy z podstawowego składu ze spotkania z Walią – mówił Czesław Michniewicz.

Selekcjoner dokonał kilku roszad. W podstawowym składzie zabrakło Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego czy Piotra Zielińskiego. Stąd szanse otrzymali  – Robert Gumny, Szymon Żurkowski i Przemysław Frankowski. – Mecz z Chile ma dać odpowiedź na kilka znaków zapytania – dodał trener.

Już w pierwszej minucie Marcelino Nunez mógł zaskoczyć Łukasza Skorupskiego, ale ten stanął na wysokości zadania. Na pierwszą próbę Polaków czekaliśmy do 19. minuty, kiedy Arkadiusz Milik uderzył z ponad 20 metrów, niestety niecelnie obok lewego słupka. Zdecydowaną przewagę mieli goście, którzy częściej inicjowali akcje. Mizerna pierwsza odsłona zakończyła się bez goli.

Obraz gry nie zmienił się od początku drugiej połowy, a Michniewicz w miejsce Kamila Glika wstawił Bartosza Bereszyńskiego. Przeszliśmy zatem na ustawienie z czwórką obrońców. W 84. minucie refleksem wykazał się Claudio Bravo po strzale Krzysztofa Piątka po którym sędzia wskazał na rzut rożny. Po stałym fragmencie gry do piłki doszedł Jakub Kiwior, który został zatrzymany przez bramkarza, ale dobitka Piątka była już skuteczna i dzięki temu Polacy wymęczyli zwycięstwo.