Mecz Parmy z Udinese oficjalnie odwołany!

Dobrze wiadomo, że w trwającym sezonie władze FC Parmy zmagają się z wielkimi problemami finansowymi. Niestety komplikacje pieniężne okazały się na tyle poważne, że ostatni zespół tabeli Serie A musiał odwołać niedzielne spotkanie z Udinese. Informacja została już potwierdzona przez dyrektora sportowego “Gialloblu”, jednakże powód decyzji jest nadal zagadką.

Jak poinformował Cristiano Giaretta, dyrektor sportowy Udinese mecz “Bianconeri” z FC Parmą został zawieszony, co potwierdzili przedstawiciele Serie A. Wkrótce mają zostać przedstawione szczegóły i nowe informacje dotyczące spotkania 24. kolejni włoskiej ligi, jednakże na tę chwilę nie ma możliwości zorganizowania meczu.

Według włoskiego portalu calciomercato.com na nie odbycie się niedzielnego meczu mogła zaważyć opinia burmistrza Parmy, który nie zgodził się ze względu na brak pieniędzy z klasy klubowej na opłacenie stewardów, ochrony oraz obsługi stadionu. Początkowo spotkanie miało zostać rozegrane przy pustych trybunach, ale ostatecznie zdecydowano się na jego odwołanie. Jak dotychczas nie jest do końca pewne, czy mecz zostanie rozegrany w późniejszym terminie, czy Udinese wygra mecz walkowerem.

Kolejny przegrany mecz może być dla nich końcem marzeń o utrzymaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej, bowiem strata “Crociati” do bezpiecznego miejsca ponad strefą spadkową wynosi już 13 punktów. Jak dotychczas Parma zdobyła 10 punktów uwzględniając karę odjęcia jednego punktu z powodu zaległości finansowych.

Od kilkunastu miesięcy “Gialloblu” mają potężne problemy pieniężne, przez które m.in. nie uzyskała pozwolenia na grę w Lidze Europy oraz odjęcie jednego punktu z i tak niewielkiego dorobku, jaki zgromadzili zawodnicy ze Stadio Ennio Tardini. Kilka tygodni temu klub został sprzedany Giampiero Manetiemu za wyłącznie 1 euro. Włoch obiecywał spłatę części długów zawodnikom, ale jak poprzedni właściciel nie spełnił obietnic. Parma ma czas na spłacenie zaległych pieniędzy do 19 marca, w przeciwnym wypadku klub będzie zmuszony ogłosić bankructwo.

źródło: Przegląd Sportowy

foto: espnfc.com

 Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.