Mbappe do Marciniaka po finale: “Jesteś super sędzią”

TVP Sport

Kamery uchwyciły po meczu, jak Szymon Marciniak pociesza Kyliana Mbappe. Polski sędzia wypowiedział się o całej sytuacji.

Emocje po finale ciągle opadają. Argentyna w niedzielę zostła mistrzem świata. Wszystko na świecie kręci się wokół “Albicelestes”, jednak my finał oglądaliśmy spoglądając na polski wątek – występ sędziowski Szymona Marciniaka. Był to pierwszy przypadek, gdy polski arbiter był sędzią głównym finału mistrzostw.

Po rzutach karnych, Marciniak podszedł i przytulił się z Kylianem Mbappe. Kamery od razu pokazały nam ten wzruszający obrazek. Sędzia Marciniak uchylił rąbka tajemnicy i podzielił się kulisami rozmowy z Mbappe:

– Kylian oparł o mnie głowę, czym mnie zdziwił, bo chciałem tylko zbić piątkę – mówi polski sędzia. – Widziałem, że gość jest przybity i łzy mu ciekły. Można powiedzieć o nim “man of the match”, jeśli można mówić o kimś, kto nie wygrał. Ściągnął mnie wzrokiem, po tym, jak zbiliśmy piątkę z Hugo Llorisem. 

– Pocieszałem go. Powiedziałem mu, że zagrał mega mecz i jest mega zawodnikiem. On stwierdził, że ja jestem super sędzią i dziękuje. – powiedział Marciniak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.