Oficjalnie: Mauro Icardi wykupiony przez PSG

Mauro Icardi

Zdjęcie: https://en.psg.fr/

Paris Saint-Germain doszło do porozumienia z Interem Mediolan w sprawie wykupienia Mauro Icardiego. Argentyńczyk podpisał kontrakt do 2024 roku.

Mauro Icardi, na początku września 2019 roku został wypożyczony na okres 12-miesięcy z Interu Mediolan do PSG. Władze Nerazzurrich, wypożyczenie Argentyńczyka argumentowały jego destrukcyjnym wpływem na atmosferę panującą w zespole. Poza tym 27-letni napastnik kilka razy odmówił wyjścia na murawę. W stolicy Francji Icardi odżył. W obecnej kampanii ligowej wystąpił łącznie w 20 spotkaniach. W tym czasie zdobył dwanaście bramek i zanotował trzy asysty. Na boisku spędził 1269 minut.

Negocjacje w sprawie transferu Icardiego toczyły się od kilku tygodni. Inter za swojego piłkarz żądał kwoty nie mniejszej niż 70 milionów euro. Na takie warunki nie chciały przystać władzę francuskiego klubu. Jednak wiele wskazuje na to, że kluby doszły do porozumienia. Powołując się na informację włoskich dziennikarzy, Gianluci Di Marzio i Fabrizo Romano, kwota transferu wyniesie 50 milionów euro plus 7 milionów zapisanych w zmiennych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *