Maurizio Sarri wytłumaczył decyzję o zmianie Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo

Zdjęcie: https://www.juventus.com/it/

Juventus we wczorajszym meczu pokonał Milan 1:0 i zachował pozycję lidera, większym echem odbiła się jednak zmiana jaką dokonał Maurizo Sarri w 55. minucie. Włoski menadżer ściągnął z boiska Cristiano Ronaldo, a wprowadził Paulo Dybalę. 

– Cristiano Ronaldo należą się podziękowania, ponieważ on mocno się poświęcił, aby być tu z nami w niełatwej sytuacji. Ze swojej strony zrobił wszystko, aby wystąpić, ale zauważyłem, że nie czuje się najlepiej i pomyślałem, że najlepiej będzie, jak go zdejmę – powiedział na konferencji prasowej Sarri.

-– Jego irytacja po zmianie jest naturalna, zwłaszcza gdy tak ciężko pracował, aby móc wystąpić. W trakcie ostatniego miesiąca doskwiera mu jednak mały problem z kolanem. Został bowiem kopnięty podczas treningu i pojawił się siniak. Było to prawe kolano, jeśli dobrze pamiętam. To nie jest nic wielkiego, ma po prostu siniaka na więzadle pobocznym. Kiedy zatem robi krok, nie może atakować jak wcześniej, ale zbytnio się o to nie martwię – dodał.

– Wpływa to jednak na jego występy i nie jest w najlepszej formie, stąd ta zmiana. Wszyscy, którzy dają z siebie wszystko, po czym zostają zmienieni, mają być prawo poirytowani. Niemniej byłbym znacznie bardziej zmartwiony, gdyby nie wydawał się zdenerwowany po zmianie – zakończył włoski menadżer.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *