Mattia Perin odejdzie z Juventusu? Kierunek Portugalia

fot: juventus.com

Mattia Perin po przyjściu  Gianluigiego Buffona został postawiony w bardzo trudnej sytuacji. Najprawdopodobniej czekałaby go rola bramkarza numer 3. Dlatego doszedł do wniosku, że pora rozejrzeć się za innymi alternatywami i znaleźć nowy klub. 

Według dziennikarzy związanych z La Gazzetta dello Sport, transfer Perina jest już bardzo blisko. Na przejście włoskiego golkipera naciska Manuel Rui Costa, dyrektor sportowy Benfiki. W kuluarach mówi się, że 26-latek trafi do mistrza Portugalii na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu za 15 milionów euro.

W momencie przyjścia do Juventusu Perin był w bardzo dobrej dyspozycji. Można powiedzieć, że wywierał dużą presję na Donnarumie w kadrze narodowej, a ponadto był przekonany, że jest w stanie rywalizować z Wojciechem Szczęsnym o koszulkę z numerem jeden w Juventusie. Niewątpliwie rzeczywistość zweryfikowała jego cele i nie wszystko poszło po jego myśli, choć trzeba też wspomnieć, że miał niebywałego pecha, co do kontuzji. 

Liczby Perina w sezonie 2018/2019 były bardzo słabe. Zagrał w 9 spotkaniach Serie A, zaliczając 5 czystych kont. Benfica może być dla niego pewnego rodzaju szansą. “Orły” to prawdziwe giganty portugalskiego futbolu, co roku walczą o pierwsze miejsce w Primeira Lidze, a w najbliższym sezonie ujrzymy ich w Lidze Mistrzów. Włoch nie miał jeszcze okazji wystąpić w tych prestiżowych rozgrywkach i niewątpliwie byłaby to dla niego ogromna szansa, ponieważ jest to możliwość zaprezentowania się szerszej publice.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *