Mattia Perin odejdzie z Juventusu? Kierunek Portugalia

fot: juventus.com

Mattia Perin po przyjściu  Gianluigiego Buffona został postawiony w bardzo trudnej sytuacji. Najprawdopodobniej czekałaby go rola bramkarza numer 3. Dlatego doszedł do wniosku, że pora rozejrzeć się za innymi alternatywami i znaleźć nowy klub. 

Według dziennikarzy związanych z La Gazzetta dello Sport, transfer Perina jest już bardzo blisko. Na przejście włoskiego golkipera naciska Manuel Rui Costa, dyrektor sportowy Benfiki. W kuluarach mówi się, że 26-latek trafi do mistrza Portugalii na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu za 15 milionów euro.

W momencie przyjścia do Juventusu Perin był w bardzo dobrej dyspozycji. Można powiedzieć, że wywierał dużą presję na Donnarumie w kadrze narodowej, a ponadto był przekonany, że jest w stanie rywalizować z Wojciechem Szczęsnym o koszulkę z numerem jeden w Juventusie. Niewątpliwie rzeczywistość zweryfikowała jego cele i nie wszystko poszło po jego myśli, choć trzeba też wspomnieć, że miał niebywałego pecha, co do kontuzji. 

Liczby Perina w sezonie 2018/2019 były bardzo słabe. Zagrał w 9 spotkaniach Serie A, zaliczając 5 czystych kont. Benfica może być dla niego pewnego rodzaju szansą. “Orły” to prawdziwe giganty portugalskiego futbolu, co roku walczą o pierwsze miejsce w Primeira Lidze, a w najbliższym sezonie ujrzymy ich w Lidze Mistrzów. Włoch nie miał jeszcze okazji wystąpić w tych prestiżowych rozgrywkach i niewątpliwie byłaby to dla niego ogromna szansa, ponieważ jest to możliwość zaprezentowania się szerszej publice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *