Matheus Nunes na celowniku Manchesteru City

FUTEBOL - O jogador Matheus Nunes (dir) com Bruyne no jogo Sporting Manchester City da primeira mão dos oitavos de final da Liga dos Campeoes 2021/22, no Estadio Jose de Alvalade em Lisboa. Terça 15 de Fevereiro de 2022. (SERGIO SANTOS/ASF)


Najpierw pochlebne komentarze, teraz wyraźne zainteresowanie. Matheus Nunes znalazł się na celowniku kilku angielskich drużyn, a w tym między innymi: Manchesteru City, Newcastle, Evertonu oraz Wolverhamptonu.

Matheus Nunes jest obecnie jednym z najlepszych piłkarzy na świecie – powiedział Pep Guardiola po zwycięstwie swojej drużyny w rywalizacji ze Sportingiem, która miała miejsce 15 lutego w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów.

Pochlebne słowa jakie padły z ust szkoleniowca “Obywateli” okazały się w pełni słuszne. Świetna dyspozycja reprezentanta Portugalii sprawiła, że kilka drużyn z Premier League jest skłonnych przeznaczyć dużą gotówkę za wspomnianego zawodnika.

Według portugalskiego dziennika “A BOLA”, Nunes znalazł się na liście piłkarzy, których chce pozyskać Guardiola w letnim okienku transferowym. Jak wiadomo 23-latek z obecnym pracodawcą związany jest kontraktem do 2026 roku, ale nie wydaje się, aby długość kontraktu miała jakikolwiek wpływ na wzmagające się zapędy “Obywateli”.

Matheus w kontrakcie zawartą ma klauzulę w wysokości 60 milionów euro, więc każdy klub, który będzie chciał pozyskać piłkarza może ją aktywować. Według dziennikarzy “A BOLA” minimalna kwota, którą włodarze Sportingu są skłonni rozważyć wynosi 40 milionów funtów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.