Mateusz Borek o Żurkowskim: To jest materiał na piłkarza na poziomie reprezentacji Polski

Żurkowski

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Szymon Żurkowski notuje w ostatnim czasie dobry okres w swoim klubie. Polak w końcu wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie, zbiera dobre recenzje i ma na swoim koncie już pięć występów w tym sezonie. Uwagę na to zwrócił polski dziennikarz i komentator sportowy, Mateusz Borek.

Warto przypomnieć, że Żurkowski trafił do Włoch dwa lata temu. Jego transfer budził ogromne zainteresowanie, lecz nie udało mu się przebić do pierwszej jedenastki Fiorentiny. Piłkarz obecnie gra na zasadzie wypożyczenia w Empoli.

– Jedną sprawę z Włoch trzeba na pewno odnotować. Ja się z tego bardzo cieszę. Szymon Żurkowski ma miejsce w składzie Empoli – skomentował Borek.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

– Trochę mu to zajęło. Ten chłopak dokonał tego z mozołem, idąc przez tory, przez zboże, po grudach. Gdy jego agent mówił, że Szymon będzie grał w podstawowym składzie Empoli, to spoglądaliśmy z niedowierzaniem – dodał.

– Teraz Żurkowski od kilku spotkań ma miejsce w podstawowym składzie. Gra na różnych pozycjach, czasami troszkę wyżej, czasami niżej. Fajnie, bo to jest materiał pod względem motorycznym i fizycznym na piłkarza na poziomie reprezentacji Polski – twierdzi dziennikarz.

– Być może jeszcze chwila i Paulo Sousa nie pojedzie na mecz Fiorentiny, bo wiadomo, co potrafi Drągowski, tylko na spotkanie Empoli, by zobaczyć Żurkowskiego – zakończył.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.