Martinez: Pierwszy raz widzę Lukaku tak szczęśliwego

www.givemesport.com

Romelu Lukaku opuścił Manchester United na rzecz Interu Mediolan, w którego barwach rozpoczął już tegoroczną kampanię ligową.

Zdaniem selekcjonera kadry narodowej Belgii, Roberto Martineza, zmiana otoczenia przez 26-latka diametralnie wpłynęła na jego styl bycia. Hiszpan śmiało twierdzi, iż minione lato było odpowiednim momentem na transfer, a zawodnika czeka najlepszy okres jego piłkarskiej kariery.

– Po raz pierwszy widzę go tak wolnego i szczęśliwego. Jak sięgam pamięcią, nigdy nie widziałem, by Rom był tak skupiony, wesoły, odświeżony dzięki nowemu wyzwaniu.

– Myślę, że jest gotowy zmierzyć się z dotychczas największym wyzwaniem w jego karierze, jakim jest przeprowadzka do Mediolanu. Jest zmotywowany, by w reprezentacji grać najlepiej, jak tylko potrafi. Jestem pod wrażeniem jego zapału do gry – dodaje Martinez.

–  Życie Romelu to piłka. Żyje, by strzelać bramki i być efektywnym w klubie, jak i drużynie narodowej – zakończył szkoleniowiec.

Najbliższą szansą na potwierdzenie ciepłych słów Martineza jest jutrzejsze starcie reprezentacji Belgii ze Szkocją, które w końcowym rozrachunku może zadecydować o losach eliminacyjnej grupy I. Poprzedni pojedynek “Czerwonych Diabłów” z  San Marino Romelu oglądał z wysokości ławki rezerwowych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *