El. Euro 2020: Hiszpania z kompletem punktów

Reprezentacja Hiszpanii stawia kolejny krok w kierunku awansu do przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

“La Furia Roja” pokonała dziś niżej notowanych rywali z Wysp Owczych 4:0 w meczu szóstej serii gier eliminacyjnych grupy F. Podopieczni Roberta Moreno zdecydowanie zdominowali swojego przeciwnika i choć skuteczność pozostawia nieco do życzenia, dopisali do swojego konta kolejne trzy oczka.

Na przełomie całego spotkania gospodarze wykreowali sobie niezliczoną ilość sytuacji podbramkowych, co już w 13′ minucie przyniosło oczekiwany efekt. Po chaotycznym przejęciu i finalnym podaniu Mikela Oyarzabala futbolówkę do pustej bramki skierował Rodrigo.

Napastnik Valencii podwyższył prowadzenie Hiszpanii dopiero po przerwie, kiedy to popisał się indywidualnym rajdem zakończonym strzałem z okolicy 15 metra. Piłka odbiła się jeszcze od nóg i ciał zgromadzonych w polu karnym zawodników, lecz ostatecznie wylądowała w siatce.

Zgodnie z oczekiwaniami mistrzowie świata z 2010 roku przez większość czasu utrzymywali się przy piłce i stłamsili defensywę rywala, która o dziwo prezentowała się solidnie i pracując jako kolektyw, nie pozwoliła sobie na większe błędy w defensywie. Wyspy Owcze zdołały również zaskoczyć Hiszpanów kilkoma groźnymi kontratakami, z których jeden zakończył się strzałem w światło bramki Davida de Gei.

Do wartych odnotowania elementów spotkania należy wydarzenie z 84′ minuty, kiedy to na murawie pojawił się Unai Nunez. Dla 22-latka był to debiut w barwach dorosłej reprezentacji.

Doliczony czas gry bez wątpienia należał do Paco Alcacera. Napastnik Borussii Dortmund podwyższał prowadzenie Hiszpanii w 90′ i 93′ minucie, dwukrotnie jednym dotknięciem futbolówki wykańczając podania partnerów z zespołu oraz ustalając w ten sposób końcowy rezultat dzisiejszej rywalizacji. Po sześciu spotkaniach “La Furia Roja” z kompletnym dorobkiem 18 oczek plasuje się na szczycie tabeli grupy F. Za ich plecami znajdują się Szwedzi (11 pkt), którzy zremisowali dziś przed własną publicznością z Norwegią. Sprawa awansu z drugiego miejsca wciąż jest zatem otwarta.

08.09.2019, eliminacje do Mistrzostw Europy 2020 – grupa F, Estadio El Molinón (Gijón)

Hiszpania – Wyspy Owcze 4:0 (1:0)

Rodrigo 13′, 50′, Paco Alcacer 90′, 90+3′

Hiszpania: De Gea – Carvajal, Ramos (Nunez 84′), Hermoso, Gaya – Thiago Alcantara, Rodri, Parejo – Suso (Sarabia 68′), Rodrigo, Oyarzabal (Paco Alcacer 60′)

Wyspy Owcze: Nielsen – Vatnsdal, Gregersen, Baldvinsson (Eriksen 55′) – Vatnhamar, B. Olsen, Hansson, Davidsen – Edmundsson (Bartalstovu 65′), K. Olsen (Egilsson 87′), Bjartalid

Żółte kartki: Thiago Alcantara 45′, Ramos 72′

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Polska)

Wyniki pozostałych spotkań w grupie F:

08.09.2019, eliminacje do Mistrzostw Europy 2020 – grupa F, Stadionul Ilie Oană (Ploieşti)

Rumunia – Malta 1:0 (0:0)

George Puscas 47′

Rumunia: Tatarusanu – Chipciu, Rus, Chiriches, Stefan – Cicaldau, Marin (Stanciu 59′), Bordeianu, Hagi (Grozav 72′) – Andone, Puscas (Keseru 76′)

Malta: Bonello – Borg, Agius, Z. Muscat – Corbolan, Vella (Grech 86′), R. Muscat, Gambin (Zerafa 81′) , Mbong – Farrugia, Nwoko (Effiong 72′)

Żółte kartki: Bonello 42′

Sędzia: Duje Strukan (Chorwacja)

08.09.2019, eliminacje do Mistrzostw Europy 2020 – grupa F, Friends Arena (Sztokholm)

Szwecja – Norwegia 1:1 (0:1)

Emil Forsberg 60′ – Stefan Johansen 45′

Szwecja: Olsen – Lustig, Granqvist, Lindelof, Bengtsson – Larsson, Olsson, Ekdal (Svensson 84′), Forsberg – Quaison (Andersson 77′), Isak (Berg 77′)

Nowergia: Jarstein – Elabdellaoui, Reginiussen, Nordveit, Aleesami – Odegaard, Henriksen (Elyounoussi 64′), Berge, Johansen (Haland 76′), Selnaes – King

Żółte kartki: Ekdal 66′, Larsson 70′ – Henriksen 44′

Sędzia: Slavko Vinčić (Słowacja)