Marsylia zdeklasowana! Lille wygrywa 3:0!

oddschoice.com

Lille OSC pokonało Olympique Marsylię 3:0 w hicie ósmej kolejki Ligue 1.

Ogromna niespodzianka czekała na fanów ligi francuskiej podczas niedzielnego wieczoru. Lille pokonało Marsylię aż trzema bramkami. Drużyna Christophe’a Galtiera kompletnie zdominowała gości w kulminacyjnym momencie i postawiła kropkę nad “i.”.

Pierwsza połowa była dość spokojna. Wynik otworzył się dopiero po przerwie. Odpowiedzialność za grę gospodarzy wziął na siebie Nicolas Pépé, który w sześćdziesiątej piątej minucie wykorzystał jedenastkę. Zaraz po stracie gola, Rudi Garcia oddelegował do gry Kostasa Mitroglou i Dimitriego Payeta, lecz zmiany nie wniosły wiele do zespołu. W końcówce, Marsylczycy ponownie nadziali się na rzut karny, po którym sprawa wydała się już jasna. Lille prowadziło 2:0. Jeszcze w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry padła trzecia bramka. Obie bramki z końcówki strzelił Jonathan Bamba. Marsylia na kolanach!

W pozostałych niedzielnych meczach, Stade Rennais zremisowała z grającą przez ponad połowę meczu w dziesiątkę Tuluzą. Drugie spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy z Montpellier. Nîmes Olympique kompletnie nie potrafiło zagrozić rywalom. Na Stade de la Mosson doszło także do chwili grozy, kiedy po pierwszej bramce załamał się płot oddzielający fanatycznych kibiców Montpellier a murawą. Na ziemię upadło wiele osób, jednak obyło się bez rannych osób.